РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000686108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Амосова К. М. 
Зв'язок показників пульсової хвилі та мінеральної щільності кісткової тканини в пацієнток похилого віку з неускладненою артеріальною гіпертензією / К. М. Амосова, В. В. Поворознюк, О. І. Нішкумай, К. П. Лазарєва, Г. В. Мостбауер, П. О. Лазарєв, Ю. В. Руденко // Серце і судини. - 2018. - № 2. - С. 15-22. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Мета роботи - здійснити порівняльний аналіз показників центрального аортального тиску і пульсової хвилі, мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) у пацієнток похилого віку з неускладненою есенціальною артеріальною гіпертензією (АГ). У дослідження було залучено 30 жінок з есенціальною АГ II стадії, 2 ступеня, віком у середньому (69,3 +- 0,9) року з тривалістю постменопаузального періоду (17,7 +- 1,1) року та 25 практично здорових жінок віком (65,6 +- 1,6) року із тривалістю постменопаузального періоду (15,0 +- 1,6) року. Всім пацієнткам проведено загальне клінічне та лабораторне обстеження, добове моніторування артеріального тиску (АТ) та ЕхоКГ. Параметри центральної гемодинаміки й артеріальної жорсткості вимірювали за допомогою приладу SphygmoCor (AtCor Medical, Австралія). МЩКТ досліджували на апараті Hologic Discovery. Для оцінки показника якості кісткової тканини (Trabecular Bone Score - TBS) використовували методику TBS iNsight, розроблену компанією Med-Imaps (Франція). Пацієнтки з АГ та контрольної групи були зіставні за віком, індексом маси тіла, показниками брахіального і центрального АТ та рівнем маркерів ремоделювання кісткової тканини. Порушення МЩКТ встановлено у 13 (43,3 %) пацієнток з АГ, зокрема у 9 (30,0 %) - остеопенію, у 4 (13,3 %) - остеопороз, та у 7 (28,5 %) здорових жінок: у 4 (16,3 %) - остеопенію, у 3 (12,2 %) 2 остеопороз. У пацієнток з АГ виявлено позитивний кореляційний зв'язок між тиском ампліфікації (PPA) та показниками МЩКТ усього скелета, поперекового відділу хребта (L1 - L4) і ультрадистального відділу кісток передпліччя, а також показником якості грабекулярної кісткової тканини - TBS; негативний кореляційний зв'язок і між значенням T-критерію на всьому скелеті, поперековому відділі хребта і шийки лівої стегнової кістки із показниками апланаційної тонометрії (AP, AIx, AIx75) та позитивний зв'язок між AP, AIx та показником FRAX-all. Висновки: у жінок похилого віку з контрольованою АГ та підвищеною судинною жорсткістю за даними апланаційної тонометрії знижена МЩКТ у порівнянні з практично здоровими жінками зіставного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-92 + Р418.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського