РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000686116<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Василенко О. В. 
Зв'язок індукованого фізичним навантаженням підвищення тиску наповнення лівого шлуночка зі змінами рівня NT-proBNP та гіпертрофією лівого шлуночка у хворих з артеріальною гіпертензією / О. В. Василенко // Серце і судини. - 2018. - № 2. - С. 77-82. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета роботи - порівняти морфофункціональний стан лівого шлуночка (ЛШ) та рівень N-термінального фрагмента попередника мозкового натрійуретичного пептиду (NT-proBNP) у хворих з артеріальною гіпертензією, клінічними симптомами серцевої недостатності (СН) і збереженою фракцією викиду (ФВ) ЛШ залежно від змін показника E/e' під час проби з дозованим фізичним навантаженням. У проспективне дослідження було залучено 84 хворих з артеріальною гіпертензією віком від 43 до 85 років, госпіталізованих у кардіологічні відділення Олександрійської клінічної лікарні м. Київ від січня 2015 р. до лютого 2017 р. із симптомами СН IIA - III стадії за класифікацією Стражеска - Василенка та II - III функціонального класу за NYHA, із ФВ ЛШ <$Esymbol У~50~%> та ознаками діастолічної дисфункції ЛШ за даними ЕхоКГ. Під час проведення тесту з фізичним навантаженням за показником E/e' хворих було розподілено на 2 групи: перша група (n = 22; 61,1 %) - пацієнти з E/e' більше 13, друга група (n = 14; 38,9 %) - з E/e' менше 13. У пацієнтів першої групи товщина задньої стінки ЛШ (p << 0,01), індекс маси міокарда ЛШ (ІММЛШ) (p << 0,05), кінцеводіастолічний (p << 0,02) та кінцевосистолічний індекс ЛШ (p << 0,05) були більшими, а швидкість діастолічного руху латеральної частини фіброзного кільця мітрального клапана у стані спокою - меншою (p << 0,05) за такі показники у пацієнтів другої групи. У пацієнтів першої групи також виявлено вищий середній рівень NT-proBNP, ніж у хворих другої групи. У 42,8 % пацієнтів з клінічними симптомами СН та ФВ ЛШ <$Esymbol У~50~%>, котрим визначали стан діастолічної функції ЛШ за даними тканинної допплерографії, величина E/e' перебувала в межах так званої сірої зони, тобто дорівнювала від 9 до 13. Після проведення тесту з дозованим фізичним навантаженням у 61 % хворих зафіксовано зростання цього показника понад 13, котре асоціювалося з вищим рівнем NT-proBNP у порівнянні з пацієнтами зі значенням E/e' менше 13. Висновки: у 42,8 % пацієнтів з клінічними симптомами СН та ФВ ЛШ <$Esymbol У~50~%>, за даними тканинної допплерографії, величина E/e' перебуває в межах сірої зони (9 - 13). Зростання показника E/e' понад 13 у хворих після проведення тесту з дозованим фізичним навантаження асоціюється з вищим рівнем NT-proBNP та більшим ІММЛШ, ніж у пацієнтів зі значенням E/e' менше 13.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р410.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського