РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000686192<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Файнлейб О. М. 
Вплив іонних рідин на особливості формування сітчастого поліціанурату / О. М. Файнлейб, А. В. Ващук, О. М. Старостенко, О. П. Григор'єва, С. П. Рогальський, D. Grande // Полімер. журн.. - 2018. - 40, № 2. - С. 71-79. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Встановлено кінетичні особливості формування поліціануратних (ПЦ) сіток з диціанового естеру бісфенолу Е (ДЦБЕ) за наявності 1,0 %мас. іонних рідин (IP) різної хімічної будови: апротонної - 1-октил-3-метилімідазолій тетрафторборат тетрафлуороборату ([OMIm][BF4]), протонної - 2-(гідроксіетиламіно) імідазолініум хлориду ([HEAIm][HCl]) і протонної полімерної - полігексаметиленгуанідин толуїленсульфонату ([PHMG][TS]). За допомогою методу ІЧ-спектроскопії визначено, що всі досліджувані IP каталізують процес попіциклотримеризації ДЦБЕ, при цьому максимальна приведена швидкість поліциклотримеризації зростає на 15; 19 і 29 % для ДЦБЕ/[PHMG][TS], ДСБЕ/[HEAIm][HCl] і ДСБЕ [OMIm][BF4] відповідно, у порівнянні з індивідуальним ДЦБЕ. Виявлено, що [HEAIm][HCl] і [PHMG][TS] хімічно вбудовуються у структуру поліціануратної сітки, тоді як [OMIm][BF4] хімічно інертна до ДЦБЕ. На основі модельних реакцій запропоновано відповідні механізми каталізу поліциклотримеризації ДЦБЕ різними IP та хімічні структури сформованих гібридних ПЦ сіток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.72-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського