РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000686330<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шурпяк С. О. 
Репродуктивне здоров'я і дисфункція щитоподібної залози / С. О. Шурпяк, В. І. Пирогова, М. Й. Малачинська, В. В. Герасименко // Здоровье женщины. - 2018. - № 5. - С. 15-19. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінювання поширеності й ефективності діагностики дисфункції щитоподібної залози (ЩЗ) у жінок із порушеннями репродуктивного здоров'я для покращання лікувально-реабілітаційних заходів і якості життя цих жінок. На першому етапі проспективного дослідження методом суцільної вибірки проанкетовано 989 жінок репродуктивного віку. За результатами верифікації гінекологічної патології 350 пацієнток, що дали інформовану згоду на участь у другому етапі дослідження, для подальшого порівняльного аналізу поширеності дисфункції ЩЗ були розподілені на клінічні групи: I - 159 (51,3 %) пацієнток із поєднаною дисгормональною незапальною патологією репродуктивних органів і дисгормональною патологією грудних залоз (генітальний ендометріоз, аденоміоз/лейоміома матки у поєднанні з гіперплазією ендометрія), II - 31 (8,9 %) жінка з СПКЯ, III - 53 (15,1 %) пацієнток із ендометріоїдною хворобою, IV - 57 (16,3 %) жінок і лейоміомою матки. Відсутність гінекологічної патології і патології грудних залоз на момент обстеження встановлено у 50 (14,3 %) жінок, які ввійшли до V групи. Структурно-функціональні зміни ЩЗ виявлено у 53,4 % жінок, при цьому частота виявлення дифузного зоба I - II ст. не різнилась між клінічними групами. Поширеність аутоімунного тиреоїдиту була вищою у пацієнток із дисгормональною патологією репродуктивної системи у порівнянні зі здоровими жінками. Еутиреоїдний стан за поєднаної дисгормональної та проліферативної патології (I група) діагностували у 1,5 - 1,9 разу рідше, ніж у пацієнток інших груп. Субклінічний гіпотиреоз діагностовано у 39,6 % жінок I групи при 12,9, 15,1 і 14,0 % у II, III і IV групах відповідно. Водночас щодо жінок I групи, у яких виявлено дифузний зоб та/або аутоімунний тиреоїдит, частота субклінічного гіпотиреозу становила 60,6 % при 8,6 % маніфестного гіпотиреозу, який не виявлено у жінок із СПКЯ, а поширеність за наявності ендометріоїдної хвороби та лейоміоми матки становила відповідно 1,9 і 3,5 %. Результати проведеного двоетапного дослідження поширеності дисфункції ЩЗ у жінок із дисгормональною патологією репродуктивних органів незапального генезу підтверджують, що дисфункції ЩЗ, особливо гіпотиреоз, є серйозною проблемою для репродуктивного здоров'я, що вимагає змін у діагностично-лікувальних підходах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12 + Р712.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського