РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000686534<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Присяжнюк Л. М. 
Оцінювання поліморфізму сортів картоплі (Solanum tuberosum L.) української селекції за SSR-маркерами / Л. М. Присяжнюк, В. В. Бородай, О. О. Марчук, Н. А. Захарчук // Физиология растений и генетика. - 2018. - 50, № 3. - С. 263-274. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Наведено результати досліджень алельного стану мікросателітних локусів сортів картоплі української селекції за чотирма SSR-маркерами: STM0019, STM3009, STM3012, STM5136. Встановлено, що застосування SSR-маркерів є ефективним методом оцінювання внутрішньовидового різноманіття картоплі та визначення її відмінностей. З метою оцінювання поліморфізму проведено полімеразні ланцюгові реакції (ПЛР) за визначеними SSR-маркерами. Відповідно до одержаних розмірів алелів розраховано їх частоти та індекси поліморфності локусу (PIC). У досліджених сортах залежно від маркера було ідентифіковано від 5 до 20 алелів. Для маркера STM0019 визначено алелі розміром 98 - 258 пн, для маркера STM3009 - 164 - 172, STM3012 - 175 - 224, STM5136 - 240 - 267 пн. Встановлено, що частота визначених алелів становила 0,08 - 0,33. Відповідно до одержаного розподілу, найвищою частотою за найбільш поліморфним маркером STM0019 вирізнявся алель розміром 124 пн, який ідентифіковано у чотирьох сортів: Околиця, Довіра, Явір, Скарбниця. PIC дорівнював 0,63 - 0,88, що свідчить про достатньо високу здатність цієї маркерної системи до диференціації сортів картоплі. З метою визначення подібності й відмінності сортів проведено кластерний аналіз. Досліджені генотипи групували у кластери за допомогою незваженого методу середніх зв'язків. За результатами кластерного аналізу відповідно до генетичних дистанцій за чотирма SSR-маркерами досліджені сорти об'єднано в 3 кластери: Поліське джерело і Червона рута, Явір і Скарбниця, Лілея і Слов'янка. Найбільш подібними виявились сорти Явір і Скарбниця, найбільш віддаленими - Фантазія, Левада. Сорт Околиця не увійшов до жодного зі сформованих кластерів, що можна пояснити його походженням, а звідси і комплексом ознак, які визначають напрям його використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського