РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000686643<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткаченко В. І. 
Аналіз поширеності тиреоїдної патології та захворюваності на неї серед населення Київської області та України за 2007 - 2017 рр. / В. І. Ткаченко, Я. А. Максимець, Н. В. Видиборець, О. Ф. Коваленко // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2018. - 14, № 3. - С. 272-277. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

В Україні чітко простежується збільшення кількості пацієнтів із різноманітною патологією щитоподібної залози. Показники поширеності та захворюваності відрізняються в різних регіонах країни залежно від впливу чинників зовнішнього середовища та їх комбінації. Одним із відомих факторів є аварія на ЧАЕС, але ріст тиреоїдної патології на незабруднених територіях свідчить про необхідність більш детального вивчення даної проблеми. Мета роботи - провести аналіз поширеності тиреоїдної патології та захворюваності на неї серед населення Київської області за 2007 - 2017 рр. Проведено аналіз даних щорічних звітів медичних закладів Київської області за 2007 - 2017 рр. Статистичний аналіз проводився за допомогою пакета програм Windows Office Exсel 2016 та IBM SPSS Statistics 23.0. У структурі тиреоїдної патології серед населення Київської області у 2017 р. частка тиреоїдитів становила 11,2 %, гіпотиреозу - 4,6 %, гіпертиреозу - 2,1 %. У жінок тиреоїдити траплялися в 9,7 разу частіше, гіпотиреоз - у 8,3 разу, а гіпертиреоз - у 5,3 разу частіше, ніж у чоловіків. Виявлено вірогідні дані щодо зростання поширеності тиреоїдитів - у 1,9 разу (p << 0,01), гіпотиреозу - у 2,1 разу (p << 0,01), гіпертиреозу - 1,7 разу (p << 0,01) по області. По Україні відбулося зростання поширеності тиреоїдитів у 2,5 разу (p << 0,01), гіпотиреозу - у 1,7 разу (p << 0,01), гіпертиреозу - у 1,5 разу (p << 0,01). Згідно з прогностичними моделями, протягом наступних п'яти років очікується збільшення поширеності тиреоїдитів, гіпо- та гіпертиреозу по області, що може бути спричинено негативним впливом екзо- та ендогенних факторів. Висновки: неухильне зростання поширеності тиреоїдної патології й захворюваності на неї в забруднених і незабруднених після ЧАЕС регіонах України, збільшення частки тиреоїдитів, гіпо- та гіпертиреозу за останнє десятиріччя, прогнозоване зростання даної патології протягом наступних п'яти років свідчить про необхідність аналізу причин і заходів їх профілактики у практиці сімейних лікарів та ендокринологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.11 + Р11(4УКР)026

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського