РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000686726<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горбик П. П. 
Синтез і магнітні характеристики наночастинок залізо-ітрієвого гранату / П. П. Горбик, І. В. Дубровін, М. В. Абрамов // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2018. - 9, № 2. - С. 190-198. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Метод хімічного осадження у процесі синтезу нанокристалів привернув до себе увагу завдяки низькій температурі та високій однорідності частинок за розмірами. Мета роботи - пошук і створення високоефективної енергозбережувальної методики синтезу нанокристалів Y3Fe5O12 методом хімічного осадження з використанням НВЧ випромінювання, дослідження морфології кристалів і магнітних властивостей. Наночастинки Y3Fe5O12 синтезовано методом спільного осадження гідроксидів ітрію та заліза (III). Для ініціювання хімічних реакцій, управління зародкоутворенням і формуванням нових фаз використано вплив мікрохвильового електромагнітного випромінювання НВЧ діапазону на водні розчини прекурсорів. Потужність мікрохвильового випромінювання варіювали від 0,14 до 1,4 кВт, змінюючи шпаруватість процесу. Частота випромінювання - 2,45 ГГц, час проведення процесу - від 6 до 66 хв. Нанокристали Y3Fe5O12 одержано відпалюванням осаду в муфельній печі. Значна частка частинок, отриманих у процесі мікрохвильової обробки прекурсора (осаду) в НВЧ печі, мала сферичну форму. Середній діаметр отриманих після синтезу наночастинок Y3Fe5O12 становив ~ 41 нм. Петлі гістерезису магнітного моменту зразків віміряно за допомогою лабораторного вібраційного магнітометра фонерівського типу за кімнатної температури. Встановлено з використанням рентгенофазового аналізу, растрової електронної мікроскопії та аналізу питомої поверхні фазовий склад, структуру і морфологію магнітних наночастинок. Показано, що коригування їх розміру може бути ефективно здійснено за допомогою гідротермальної рекристалізації. Виявлено, що шляхом зміни тривалості мікрохвильових і/або термічної обробки можна отримати нанодисперсний матеріал із заданими (в певних межах) значеннями намагніченості насичення і коерцитивної сили. Високі для наночастинок значення питомої намагніченості насичення надають можливість застосувати ці матеріали в медицині як магнітний носій лікарських препаратів або для використання у випадку магнітної гіпертермії.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1 + Г128.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського