РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000686964<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боєва Е. В. 
Функційна парадигма антропонімів у повісті "Морітурі" І. Багряного / Е. В. Боєва // Зап. з ономастики : зб. наук. пр.. - 2017. - Вип. 20. - С. 62-72. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено функційні особливості онімів, що номінують власні назви у художньому дискурсі видатного українського письменника І. Багряного. Встановлено конотативне та експресивне наповнення антропонімів у повісті "Морітурі" І. Багряного, способи їх участі у створенні художнього цілого. Мета роботи - визначення специфіки антропонімікону драматичної повісті "Морітурі" І. Багряного. Об'єктом дослідження є художнє мовлення Івана Багряного, онімія його творів. Предмет аналізу складають антропоніми, представлені у повісті "Морітурі" І. Багряного. Методи дослідження зумовлені специфікою онімного матеріалу, який передусім потребує системного підходу й традиційного описового методу. Обравши генеральним робочим прийомом вивчення художньої ономастики у тексті, а не вилучення її з тексту (що нині в роботах з літературної ономастики переважає), ми намагалися послідовно описувати оніми у складі повісті. Це надає змогу встановити та конкретно сформулювати емоційно-експресивний зміст онімів. Ономастичні пошуки І. Багряного виявились у доборі яскраво індивідуалізованих онімів, значення яких найповніше розкривається у контексті твору. Висновки: скрупульозно добираючи іменування персонажам, автор звертає увагу на їх семантичну насиченість, яка викликає образні асоціації і розкривається у певному контексті. Ономатворчість письменника є свідченням великої уваги до власних назв та їх експресивних можливостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ=411.4)6-4 + Ш5(411.4=4НІМ)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського