РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000686970<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крупеньова Т. І. 
Особливості ономастикону творів Тіни Гальянової / Т. І. Крупеньова // Зап. з ономастики : зб. наук. пр.. - 2017. - Вип. 20. - С. 149-158. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано особливості функціонування і стилістичну роль онімів у повісті "Химеросховище" Тіни Гальянової, висвітлено їх роль у побудові художнього твору. Мета роботи - аналіз ономастикону творів Тіни Гальянової. Реалізація поставленої мети передбачає розв'язання таких завдань: зафіксувати у повісті усі онімічні назви; описати функціональні особливості онімів у зв'язку з фонетичними, лексико-семантичними, граматичними чинниками текстових структур. Предметом розгляду даної статті є онімікон повісті "Химеросховище" Тіни Гальянової, його конотативне і функціональне наповнення у художньому дискурсі письменниці. Об'єктом дослідження є семантико-функціональні особливості онімної лексики як компонента художньо-образної системи художнього твору. Мета й матеріал роботи зумовили використання таких методів та прийомів дослідження: відбір і систематизацію контекстів з онімами, їх мовну атрибуцію та інвентаризацію; компонентний аналіз експліцитних та імпліцитних складових семантичної структури власних назв; контекстний аналіз умов функціонування онімів у тексті. Основним методом дослідження є описовий, що дозволило на основі контекстуального аналізу схарактеризувати змістові, стилістичні, естетичні функції власних назв у мовно-художньому континуумі повісті. В результаті проведеного дослідження встановлено, що у досліджуваному творі Тіни Гальянової найяскравішою рисою є феєрична ономатворчість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського