РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687019<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Недельська С. М. 
Особливості стану венозної гемодинаміки головного мозку в дітей, хворих на бронхіальну астму / С. М. Недельська, О. Ю. Акулова // Здоровье ребенка. - 2018. - 13, № 3. - С. 256-260. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Дані щодо кількості хворих із хронічною ішемією головного мозку (ГМ) серед дітей та підлітків поодинокі й нечисленні. Отже, актуальність дослідження стану та змін мозкової гемодинаміки, зокрема венозної циркуляції, у дітей, хворих на бронхіальну астму (БА), не викликає сумніву й є вкрай гострим питанням. Мета роботи - вивчення особливостeй стану венозної гемодинаміки ГМ у дітей, хворих на БА. Проведено ультразвукове допплерографічне дослідження 101 хворого на БА та 30 здорових дітей віком 10 - 17 років. Хворих дітей було розподілено за гендерною приналежністю, ступенем контролю та тривалістю захворювання. Ультразвукова допплерографія здійснювалась з визначенням максимальної лінійної швидкості кровотоку в руслі базальної вени Розенталя. Встановлено явища персистуючої венозної дисгемії та веностазу у хворих дітей, особливо хлопчиків, незалежно від ступеня контролю БА. На показники венозної гемодинаміки також негативно впливала тривалість захворювання понад 5 років. Висновки: особливості венозної циркуляції y дітей, хворих на БА, є ранніми доклінічними ознакaми цереброваскулярних порушень. Запропоновано віднести їх до групи ризику щодо виникнення цереброваскулярної патології в майбутньому. Доцільно доповнити диспансернe спостереження дітей, хворих на БА, дослідженням стану венозної гемодинаміки з використанням транскраніальної допплерографії та дуплексного сканування магістральних судин ГМ, що забезпечить ранню діагностику цереброваскулярних порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202 + Р733.627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського