РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687043<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Синявський І. І. 
Мультиспектральний іміджер-поляриметр космічного проекту "Аерозоль-UA" / І. І. Синявський, Ю. С. Іванов, Г. Сосонкін, Г. П. Міліневський, Г. В. Кошман // Косм. наука і технологія. - 2018. - 24, № 3. - С. 23-32. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Аерозолі в земній атмосфері є найменш вивченим компонентом, через що є певна невизначеність в оцінці їх впливу на радіаційний баланс планети. Інформації про глобальний розподіл антропогенних аерозолів практично немає, що вкрай ускладнює тестування і поліпшення моделей переносу аерозолів в атмосфері і прогрес в розумінні антропогенного впливу на клімат та довкілля. Після невдалого запуску місії Glory у 2011 р. з'явився розрив у наявності сучасних аерозольних орбітальних інструментів, тому, що запуски аналогічних типів приладів заплановані на 2019 р. і пізніше. Це одна з причин того, що авторами розглянуто науковий космічний проект з аерозольним сканувальним поляриметром "СканПол", та мультиспектральним іміджером-поляриметром (МСІП) на борту космічного апарата як своєчасну місію, яка надасть змогу одержати необхідні мікрофізичні і хімічні параметри, визначивши показник заломлення природних і антропогенних аерозолів. Основним призначенням одного з приладів проекту "Аерозоль-UA" інструмента МСІП є проведення поляриметричних і фотометричних вимірювань розсіяного сонячного випромінювання з метою подальшого одержання інформації про характеристики аерозолів, а також визначення впливу хмарності на вимірювання поляриметром "СканПол". Запропоновано власну концепцію оптичної схеми іміджера-поляриметра, яка базується на принципі поділу вхідного зображення на 4 квазіідентичні вторинні зображення. Такий підхід надає змогу уніфікувати оптичну схему каналів поляриметра, яка дозволяє трансформувати поляризаційний канал у фотометричний канал з чотирма субканалами із різними спектральними діапазонами. Така трансформація виконується заміною секторного поляризатора на секторний фільтр чотирма різними довжинами хвиль у кожному секторі. Поляриметр МСІП складається з п'яти оптичних каналів з полем зору <$E60~times~60 symbol Р>. Три канали є поляризаційними, кожний з яких надає змогу проводити поляриметричні вимірювання трьох параметрів Стокса I, Q, U в центральних довжинах хвиль <$Elambda~=~410,~555,~865> нм зі спектральними півширинами FWHM = 20 нм. Два канали МСІП призначено для фотометричних вимірювань у восьми спектральних діапазонах з центральними довжинами хвиль <$Elambda~=~410,~443,~470,~490,~555,~670,~865> і 910 нм зі спектральними півширинами FWHM = 20 - 40 нм. Проведено розрахунок та оптимізацію кожної із оптичних схем і моделювання механічної конструкції поляриметра. Виготовлено, складено та від'юстовано експериментальний зразок одного з оптичних каналів поляриметра МСІП. Попередні результати дослідження продемонстрували збіжність теоретичних та експериментальних розрахунків оптичної схеми каналів МСІП. Слід зауважити, що дослідження проводилися без поляризаційного елемента. Подальші етапи будуть пов'язані з лабораторним дослідженням та калібруванням поляризаційних характеристик МСІП, зокрема з оцінюванням інструментальної поляризації та визначенням можливостей її врахування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д232.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського