РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687352<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бомко В. С. 
Обмін Цинку у високопродуктивних корів за згодовування змішано-лігандних комплексів Цинку, Мангану і Кобальту / В. С. Бомко, Ю. Г. Кропивка, Л. Г. Бомко // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 2. - С. 15-23. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Використання хелатів у раціонах високопродуктивних корів впливає на інтенсивність розвитку мікрофлори, тим самим підвищуючи ефективність процесу перетравлення і ферментації кормів у травному тракті. Тому здійснені наукові дослідження з визначення оптимальних доз змішано-лігандних комплексів Цинку, Мангану і Кобальту є актуальними. Проведено науково-господарський дослід на 4 групах-аналогах голштинських корів німецької селекції по 10 голів у кожній і балансовий дослід (по 3 голови) з використанням різних доз органічних мікроелементів - Цинку, Мангану і Кобальту у формі їх змішано-лігандних комплексів. Використано рекомендовані норми суплексу селену, сульфату купруму і йодиту калію, вивчено їх вплив на молочну продуктивність корів і баланс мікроелементів в їх організмі. Мікроелементи вносили до комбікормів-концентратів методом вагового дозування та багатоступеневого змішування. Встановлено позитивний вплив органічного Цинку, Мангану і Кобальту у формі змішано-лігандних комплексів на молочну продуктивність корів у перші 100 днів лактації та обмін Цинку, Мангану і Кобальту в їх організмі при забезпеченні норми цих елементів на 56, 64, 72, 80 і 88 % від рекомендованих (на 1 кг СР, мг: Цинку - 76, Мангану - 76 і Кобальту - 0,95) при забезпеченні на 100 % норм в Купрумі, Йоді за рахунок сульфату купруму, йодиту калію та Селену (до 0,3 мг/кг СР) - суплексу селену. Найвищі середньодобові надої молока були у корів III дослідної групи, які отримували на 10 % менше Цинку, Мангану і Кобальту порівняно з контролем; надої корів контрольної групи переважали на 1,7 кг або на 3,6 % (P << 0,01). Крім того, додавання різних доз Цинку, Мангану і Кобальту до раціону тварин мало позитивний вплив на їх обмін в організмі корів. Акумулювання Цинку в організмі тварин у співвідношенні зі спожитим у контрольній (I) групі становило 40,13 %, у дослідних: II - 37,96 %; III - 42,66 %; IV - 40,06 % і V - 38,74 %. Найкраще засвоєння Цинку в організмі тварин спостерігали за використання металохелатів, дози яких були нижчими від рекомендованих норм на 28 %. Виділення Цинку з калом у корів III, IV і V дослідних груп було меншим від тварин контрольної групи на 15,1; 21,7 і 28,6 %, у корів II дослідної групи - більшим на 11,9 %. Кількість Цинку, виділеної з сечею, коливалась від 20,34 мг у V дослідній групі до 21,73 мг у II дослідній групі. Використання Цинку, Мангану і Кобальту у формі змішано-лігандних комплексів у менших дозах в годівлі високопродуктивних корів підвищило їхню молочну продуктивність за рахунок кращого споживання кормосуміші та інтенсивнішого обміну цих мікроелементів в організмі корів, що призводило до меншого забруднення важкими металами навколишнього середовища через меншу їх екскрецію з продуктами обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського