РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687357<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Медвідь С. М. 
Вплив цитратів наночастинок мікроелементів на інтенсивність протеїнового обміну в тканинах курчат-бройлерів та їх продуктивність / С. М. Медвідь, А. В. Гунчак, О. М. Стефанишин, А. Г. Пащенко // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 2. - С. 58-64. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Для максимальної реалізації генетичного потенціалу птиці нових порід і кросів сучасні технології промислового птахівництва передбачають повноцінне і збалансоване живлення за всіма поживними та біологічно активними речовинами. Важливе значення приділяється мінеральним речовинам, нестача або надлишок яких у раціонах може негативно впливати на ріст і розвиток молодняку, продуктивну і репродуктивну функції птиці, спричиняти захворювання, знижувати якість продукції птахівництва. Однак рівень засвоєння й накопичення мінеральних речовин залежить не тільки від фізіологічного стану птиці та кількості надходження тих чи інших елементів, але й від їх хімічної форми. Як добавка до раціонів особливої уваги заслуговують органічні сполуки біоелементів, отримані вибухово-ерозійним методом з використанням нанотехнології. Мікроелементи у наноцитратованій формі проявляють високу біологічну дію, краще засвоюються й активно використовуються у процесах обміну речовин. У дослідах на курчатах-бройлерах кросу РОСС-308 досліджено ефективність застосування різних кількостей комплексу біогенних елементів (Mn, Zn, Fe, Cu, Co) у формі аквацитратів. Птиця контрольної групи одержувала мінеральний премікс, який містить перераховані вище біоелементи у формі неорганічних солей сульфатної кислоти. Курчатам п'яти дослідних груп випоювали цитратний комплекс у кількостях, що в перерахунку на елемент становили, відповідно, 100, 75, 50, 25 та 10 % від їх вмісту в стандартному преміксі. З'ясовано, що випоювання комплексу біогенних елементів (Mn, Zn, Fe, Cu, Co) у формі аквацитратів на заміну їх неорганічних солей в складі мінерального преміксу проявляло дозозалежний вплив на стан протеїнового обміну в тканинах курчат-бройлерів. Показано, що оптимальною була та кількість біоелементів в органічній формі, яка становила: Mn - 25,0; Zn - 15,0; Fe - 2,5; Cu - 0,63; Co - 0,25 г/т корму. При цьому зміни в організмі свідчать про стимулювальний вплив на протеїносинтезувальну функцію печінки та продуктивність курчат-бройлерів (маса тіла та середньодобові прирости).


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-27 + П682-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського