РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687363<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Povoroznyuk V. 
Frequency and localization of osteoporotic fractures depending on age, bone mineral density and trabecular bone score in postmenopausal women of Ukrainian cohort = Частота і локалізація остеопоротичних переломів залежно від віку, мінеральної щільності та якості кісткової тканини в українських жінок у постменопаузальному періоді / V. Povoroznyuk, N. Grygorieva, T. Orlyk // Боль. Суставы. Позвоночник. - 2018. - 8, № 2. - С. 74-79. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Низькотравматичні переломи є важливими ускладненнями системного остеопорозу, що призводять до зниження якості життя, збільшення захворюваності, інвалідності та смертності. У наш час мінеральна щільність кісткової тканини (МЩКТ) і трабекулярний кістковий індекс (ТКI), що визначаються за допомогою двохенергетичної рентгенівської абсорбцiометрiї, є двома основними параметрами міцності кістки. Вони широко використовуються при діагностиці остеопорозу. Мета роботи - вивчення частоти і локалізації різних остеопоротичних переломів у жінок в постменопаузальному періоді залежно від віку, МЩКТ і ТКI. Проведено одномоментне дослідження і проаналізовані дані 1369 жінок у постменопаузальному періоді (вік 45 - 89 років). Пацієнтки були розділені на групи залежно від МЩКТ згідно з критеріями Всесвітньої організації охорони здоров'я: нормальний стан кісткової тканини (T-індекс >> -1,0 стандартного відхилення (СВ)), остеопенія (<< -1,0 T-індекс >> -2,5 СВ), остео-пороз (T-індекс << -2,5 СВ), і в залежності від квартилів (груп) ТКI (L1-L4): QI - найнижча квартиль (0,36 - 1,08); QII - нижня квартиль (1,08 - 1,20); QIII - верхня квартиль (1,20 - 1,32); QIV - найвища квартиль (1,32 - 1,79). МЩКТ і ТКI поперекового відділу хребта (L1-L4) вимірювали за допомогою денситометра Prodigy (GE Medical systems, Lunar, модель 8743, 2005). ТКI визначали з використанням програмного забезпечення TBS Insight (Med-Imaps, Bordeaux, France, 2006). Встановлено, що ризик усіх типів остеопоротичних переломів у жінок достовірно збільшується з віком (вертебральних переломів - у 1,97 - 4,26 раза, невертебральних - у 1,96 - 5,45, комбінованих - у 1,54 - 3,14 раза). Крім того, виявлено, що остеопоротичні переломи присутні у всіх групах жінок iз різною МЩКТ: при остеопорозі (45,5 %), остеопенiї (26,9 %) та за нормального стану кісткової тканини (18,1 %). Найбільшою частота остеопоротичних переломів була при остеопорозі (46,5 %), переважно в жінок iз хребцевими і комбінованими переломами. Тільки в 25,5 % пацієнток iз невертебральними переломами спостерігається остеопороз. Низький ТКI відзначався в 50,8 % жінок iз вертебральними, 43,7 % - невертебральними і в 32,8 % - iз комбінованими (хребцевими і невертебральними) остеопоротичними переломами. Висновки: остеопоротичні переломи частково пов'язані з віком, МЩКТ і ТКI. Однак існують й інші важливі чинники, що впливають на ризик переломів, і їх поєднання вимагає подальшого вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83 + Р712.59 + Р418.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського