РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687561<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chuienko A. I. 
Ability of microscopic fungi, recommended for the estimation of funginertness of technical materials, to form hydrolases = Здатність мікроскопічних грибів, рекомендованих для оцінки грибостійкості технічних матеріалів, утворювати гідролітичні ферменти / A. I. Chuienko, Yu. B. Pysmenna // Мікробіол. журн.. - 2018. - 80, № 3. - С. 66-76. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Мета роботи - оцінити активність гідролітичних ферментів тест-культур мікроскопічних грибів, що застосовують для випробувань з грибостійкості технічних виробів і матеріалів. Ферментативні активності (комплексів целюлаз, амілаз, ліпаз та протеаз) визначали відповідно до методів, заснованих на реакції між барвником, що вносять у середовище або на колонію, та продуктом розкладу субстрату, та розраховували ензиматичний індекс. Виявлено, що всі досліджені ізоляти характеризувалися наявністю принаймні однієї ферментативної активності (целюлазної, амілазної, ліпазної або протеазної). Висновки: встановлено, що ензиматичні активності ізолятів, за винятком C. globosum F-16714, не залежали від терміну їх зберігання та джерела виділення. Виявлено, що A. versicolor F-41469 мав найбільші значення целюлазної та амілазної активності, A. pullulans F-159 та C. cladosporioides F-41230 - целюлазної та ліпазної, P. aurantiogriseum F-1644, P. chrysogenum F-16719 та P. funiculosum - амілазної та ліпазної, H. resinae F-16724, P. variotii F-16724 - амілазної, C. sphaerosphermum (F-41232 тa F-2442) та P. ochrochloron F-16715 - ліпазної. Встановлено, що переважна більшість штамів, виділених з гіпсокартону, є потенційними деструкторами його основних компонентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*725.111.4 + Е40*873

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського