РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687568<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Булат А. Ф. 
Чисельне моделювання напружено-деформованого стану тонкошарових гумометалевих елементів віброізоляторів в умовах нелінійного деформування / А. Ф. Булат, В. І. Дирда, М. І. Лисиця, С. М. Гребенюк // Проблеми міцності. - 2018. - № 3. - С. 27-36. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено компоненти напружено-деформованого стану тонкошарових гумометалевих елементів. Розраховано величину стиску тонкого гумового шару під дією вертикально прикладеного зусилля. За прийняття спрощувальних гіпотез за допомогою аналітичного методу одержано залежність величини осадки гумового шару від відношення між його радіусом і товщиною. Задачу розв'язано за лінійно-пружного деформування гумового шару, привулканізованого до металевих пластин. Під час числового розрахунку слабка стисливість гуми моделювалась за допомогою моментної схеми скінченного елемента для слабкостисливих матеріалів, суть якої полягає у потрійній апроксимації полів переміщень, компонент деформацій та функції зміни об'єма. Числовий розв'язок одержано за допомогою методу скінченних елементів для різних значень радіуса та товщини шара у випадку геометрично нелінійного пружного і в'язкопружного деформування гумового матеріалу. Геометрична нелінійність описується за допомогою тензора нелінійних деформацій. Моделювання в'язкопружних властивостей гуми проводиться за спадковою теорією Больцмана - Вольтерра з ядром релаксації Работнова. Нелінійні крайові задачі розв'язуються за допомогою модифікованого методу Ньютона - Канторовича. Розрахунок виконуються для двох випадків кріплення гумового шару до м еталевих елементів конструкції. У першому випадку припускається, що він привулканізований до металевих пластин, у другому - може вільно проковзувати по їх поверхні. Для першого випадку проводиться порівняння числових результатів з аналітичним розв'язком. Досліджено вплив геометричної нелінійності та в'язкопружних властивостей гуми на величину осадки гумового шару.


Індекс рубрикатора НБУВ: К448.54-02 + Л728.360.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського