РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687635<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нікітіна І. М. 
Комбіноване застосування різних форм мікронізованого прогестерону в лікуванні загрози переривання вагітності при багатоплідді / І. М. Нікітіна // Репродуктив. эндокринология. - 2017. - № 3. - С. 68-73. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Висвітлені дані щодо особливостей етіології та патогенезу загрози передчасних пологів при багатоплідній вагітності. Наведені результати клінічного дослідження ефективності комбінованої терапії загрози переривання вагітності в жінок із багатопліддям сублінгвальною та вагінальною формами мікронізованого прогестерону. Під час дослідження проаналізовано 120 випадків вагітності двійнею з ознаками невиношування в термінах 14 - 28 тижнів. Першу групу обстежуваних склали 40 жінок, котрим у схемі лікувально-профілактичних заходів була запропонована сублінгвальна форма натурального мікронізованого прогестерону в поєднанні з вагінальною формою (препарат Лютеіна). До другої групи увійшли 40 жінок, яким до схеми лікування загрози переривання вагітності був включений препарат синтетичного прогестерону (дідрогестерон). Контрольну групу склали 40 вагітних, яких лікували згідно з чинними клінічними протоколами. Результати дослідження показали, що ефект від використання сублінгвальної форми мікронізованого прогестерону в період вираженої клінічної симптоматики загрози передчасних пологів при багатоплідній вагітності наставав удвічі швидше в порівнянні з пероральною формою синтетичного дидрогестерону, що сприяє швидкому усуненню клінічних симптомів, регресу ультразвукових маркерів загрози переривання вагітності та запобігає подальшому прогресуванню структурних змін з боку шийки матки. Наявність сублінгвальної та вагінальної форми мікронізованого прогестерону дозволяє за потреби переходити від однієї форми до іншої, а також поєднувати обидві форми для швидкого насичення організму вагітної прогестероном за умов гестагенної недостатності з метою ліквідації симптомів загрози переривання вагітності. Отже, комплексна терапія загрози передчасних пологів з використанням сублінгвальної та вагінальної форм мікронізованого прогестерону здійснює значний терапевтичний ефект, сприяє меншому періоду перебування в стаціонарі, зменшенню кількості ускладнень порівняно з іншими гестагенами та може бути рекомендована для широкого використання. Застосування натурального мікронізованого прогестерону в жінок із загрозою переривання вагітності при багатоплідді достовірно зменшує ризик передчасних пологів та покращує перинатальні наслідки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.115 + Р716.218.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського