РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687641<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романенко Т. Г. 
Клінічна ефективність прегравідарної підготовки при індукованій вагітності на тлі патології щитовидної залози / Т. Г. Романенко, О. І. Чайка // Репродуктив. эндокринология. - 2017. - № 5. - С. 19-25. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета дослідження - підвищення ефективності відновлення репродуктивної функції в жінок із безпліддям на тлі патології щитовидної залози (ЩЗ), попередження невиношування вагітності, зниження частоти гестаційних ускладнень, покращання перинатальних наслідків та зниження неонатальної захворюваності. Обстежено 221 жінка з безпліддям на тлі патології ЩЗ. Пацієнтки були розподілені на дві клінічні групи. I групу склали 92 жінки з індукованою вагітністю (ІВ), які отримували прегравідарну підготовку: перорально комплексний мікронутрієнт Ogestan (калію йодид в добовій дозі 150 мкг, фолієву кислоту 400 мг, вітамін D 5 мкг, омега-3 жирні кислоти - 200 мг докозагексаєнової кислоти, вітамін Е 12 мг); мікронізований прогестерон (Утрожестан) 200 мг в II фазі менструального циклу інтравагінально. II групу склали 129 жінок з ІВ без прегравідарної підготовки. В I групі жінок після індукції вагітності завагітніли 56 жінок (60,9 %), в II групі - 62 жінки (48,1 %). Рівнем гормонів в сироватці крові було показано клінічну ефективність проведення прегравідарної підготовки за запропонованою авторами методикою. Так, у вагітних I групи відзначалися низьконормальні рівні ТТГ та високонормальні рівні вільного Т4, що є прогностично сприятливими показниками при індукції овуляції. За рівнем прогестерону та естрадіолу у вагітних II групи відмічалося напруження функціонування системи мати-плацента-плід, що призвело до достовірно вищої частоти акушерських та перинатальних ускладнень. Аналіз перебігу вагітності та пологів в I групі показав достовірно нижчу частоту низки ускладнень, що обумовило достовірно нижчу частоту абдомінального розродження (64,0 %) та захворюваності новонароджених у ранньому неонатальному періоді (14,8 %). Висновок: включення комплексу Ogestan в схеми проведення прегравідарної підготовки жінок із безпліддям на тлі патології ЩЗ являє собою ефективний спосіб заміщення дефіциту найбільш важливих мікронутрієнтів та може бути рекомендовано до практичного використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5 + Р415.12-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського