РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687667<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скрипченко Н. Я. 
Особливості перебігу вагітності та пологів у жінок з двійнями різного походження в залежності від типу хоріальності / Н. Я. Скрипченко, О. В. Шамаєва, А. О. Гребініченко, Вол. В. Подольський, С. І. Могілєвська, Т. М. Мазур // Перинатология и педиатрия. - 2017. - № 4. - С. 41-48. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - порівняти особливості перебігу вагітності та пологів при двійнях природного походження та після використання допоміжних репродуктивних технологій з урахуванням типу хоріальності та амніотичності. Під спостереженням були 73 вагітні з двійнями: 56,2 % (n = 41) двієнь мали природне походження, 43,8 % (n = 32) настали після застосування допоміжних репродуктивних технологій. 61,0 % спонтанних двієнь були монохоріальними (у тому числі: монохоріальні диамніотичні - 53,7 %, монохоріальні моноамніотичні - 7,3 %) та 39,0 % - дихоріальними (усі - диамніотичні). Усі двійні від допоміжних репродуктивних технологій були дихоріальними диамніотичними. Усі вагітні з двійнями, як природного походження, так і після допоміжних репродуктивних технологій, становлять групу високого ризику щодо розвитку ряду материнських та перинатальних ускладнень, частина з яких має неспецифічний характер і не залежить від типу хоріальності, а інша - специфічні ускладнення, взагалі характерні або більш характерні для двієнь монохоріального типу і пов'язані зі змінами щодо розподілу судинних русел плодів в єдиній плаценті: синдром затримки розвитку плода (36,4 %), багатоводдя та антенатальна загибель плода (13,6 %), плацентарна дисфункція та дистрес плода (50,0 %), передчасне переривання вагітності (63,7 %). Тому серед двієнь різних типів монохоріальні двійні становлять групу найвищого ризику щодо розвитку цих ускладнень вагітності. Найсприятливіший перебіг вагітності з найменшою кількістю ускладнень, у тому числі загрози переривання (37,5 %), відмічається в жінок із природними дихоріальними двійнями, всі пологи у них відбулися після 34 тижнів вагітності. Жінки з двійнями, які завагітніли завдяки екстракорпоральному заплідненню, також становлять групу високого ризику щодо передчасного переривання вагітності (84,4 %) і прееклампсії (21,9 %). Висновки: проблема потребує подальшого поглибленого розвитку для розробки рекомендацій щодо вчасної діагностики та методів лікування ускладнень у вагітних із двійнями для профілактики перинатальних втрат і внесення поправок в існуючі регламенти їх ведення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.115 + Р716.125 + Р716.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського