РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687670<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Алексенко О. О. 
Результати лікування неплідності, асоційованої з патологічною перистальтикою матки на тлі лейоміоми матки / О. О. Алексенко, Г. М. Одінцова, М. В. Медведєв // Перинатология и педиатрия. - 2017. - № 4. - С. 60-66. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити вплив міомектомії на перистальтику матки та частоту настання вагітності в пацієнток із патологічною перистальтикою матки. У клінічному дослідженні, проведеному на базі КЗ "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І. І. Мечникова" у 2013 - 2016 рр., взяли участь три групи пацієнток: 1-ша група - 61 жінка з лейоміомою матки, інтрамуральним або інтрамурально-субсерозним розташуванням вузлів, заздалегідь верифікованим за допомогою УЗД, із неплідністю не менше ніж 24 місяці (середня тривалість неплідності становила 29 +- 2,2 місяця); 2-га (контрольна) група - 36 практично здорових жінок без лейоміоми матки, які планували вагітність; 3-тя група - 63 пацієнтки з лейоміомою матки, інтрамуральним або інтрамурально-субсерозним розташуванням вузлів, які планували вагітність. Показано, що міомектомія - метод, який нормалізує порушену перистальтику матки в понад 50 % випадків, а також підвищує ймовірність настання вагітності (у 16 (61,5 %) із 26 пацієнток) після хірургічного лікування в жінок із лейоміомою та порушеною перистальтикою матки. Враховуючи дані, отримані під час спостереження за жінками з лейоміомою матки, які планували вагітність, і відсоток невдалих спроб досягнути мети (50,8 %), можна зробити висновок про необхідність консервативної міомектомії таким пацієнткам, і навпаки, не слід пропонувати зайвих, невиправданих і ризикованих методів лікування жінкам, в яких на тлі лейоміоми матки перистальтика не порушена. Отже, це може свідчити про негативний вплив порушеної перистальтики матки на тлі лейоміоми на репродуктивну функцію. Висновки: ці дані надають змогу припустити, що лейоміома матки викликає порушення перистальтики в деяких пацієнтів, що, своєю чергою, призводить до непліддя, а міомектомія може підвищити настання вагітності в цих пацієнтів. і, хоча значущість інтрамуральної міоми на непліддя, як і раніше, залишає місце для дискусій, методика УЗД перистальтики матки дає нові можливості відбору пацієнток, яким показане оперативне лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1 + Р712.54-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського