РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687744<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семененко О. М. 
Основні методологічні аспекти воєнно-економічного забезпечення обороноздатності держави: теорія та практика / О. М. Семененко, Р. В. Бойко, О. Г. Водчиць, Ю. Б. Добровольський, Д. В. Бердочник, А. В. Ярошенко // Системи озброєння і військ. техніка. - 2017. - № 3. - С. 165-175. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розкрито основні методологічні аспекти воєнно-економічного забезпечення обороноздатності держави, в рамках теоретичних основ її формування та практичних оцінок рівнів достатності її складових за показниками впливу факторів притаманних кожній складовій. Вивчення та аналіз стану питання щодо розуміння терміну обороноздатність держави показує наявність декілька різних поглядів щодо його тлумачення. З одного боку ці погляди пов'язані з напрацюваннями радянських науковців, з іншого є спроби деякими авторами трансформації його до сучасних реалій. За яких термін обороноздатність трактується як поєднання двох складових: оборонного потенціалу держави та зовнішньополітичного потенціалу держави. Сучасні умови розвитку України достатньо чітко дозволяють розставити акценти на більш важливих питаннях процесу забезпечення необхідного рівня обороноздатності країни. Ситуація, що склалася в країні показує, що воєнно-економічні складові обороноздатності є одними з ключових елементів її формування. Проведені дослідження дозволили визначити основні методологічні аспекти забезпечення обороноздатності для будь-якої країни, та показують, що обороноздатність держави грунтується на декілька складових, основними з яких є її воєнний та економічний потенціал, а, так званий, зовнішньополітичний потенціал є фактором, який тим чи іншим чином впливає на рівень обороноздатності. Найбільшої уваги надано воєнно-економічному напрямку досліджень як одному із основних. Проведено практичні розрахунки за допомогою методу кореляційно-регресійного аналізу та експертних методів показують важливості кожної складової в загальному рівні обороноздатності країни, а також ступені впливу тих чи інших факторів на них. Визначенно основні аспекти забезпечення обороноздатності держави повинні стати основою побудови методології формування обороноздатності країни, отримані результати можуть бути корисними для науковців та спеціалістів системи стратегічного планування розвитку складових сил оборони з метою вибору найбільш раціональних шляхів їх розвитку та формування пріоритетів забезпечення обороноздатності країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського