РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687917<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лук'яненко Н. С. 
Вісцеральні маркери порушення фібрилогенезу у дітей з різними варіантами перебігу пієлонефриту / Н. С. Лук'яненко, М. Ю. Іськів, К. А. Кенс // Соврем. педиатрия. - 2018. - № 3. - С. 27-32. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Серед захворювань сечової системи одним із найважливіших є пієлонефрит (ПН), оскільки у 86,0 % дітей спостерігаються епізоди загострення. За останні роки у 2 - 2,5 разу зросла частота його латентних форм. Природжені дефекти колагеноутворення можуть стати підгрунтям для різноманітних патологічних змін з боку нирок. Мета роботи - аналіз частоти природжених вад розвитку органів сечовидільної системи (ПВР ОСС), як вісцеральних маркерів порушення фібрилогенезу, у дітей із різними варіантами перебігу ПН. Обстежено 148 дітей, хворих на ПН, віком від 3 до 18 років. До першої групи ввійшли 92 дитини з хронічним ПН, у катамнезі яких діагностувалось 3 і більше епізодів рецидиву ПН упродовж двох років (I-ХрПН), до другої - 56 дітей із гострим ПН, у яких протягом двох років не відмічалося рецидивів захворювання (II-ГПН). Контрольну групу склали 65 соматично здорових дітей. Усім дітям проводилося клініко-лабораторне і нефроурологічне обстеження та визначалися маркери порушення фібрилогенезу: фенотипові ознаки недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ) та екскреція оксипроліну з сечею. Лише у дітей групи I-ХрПН спостерігалися фенотипові ознаки НДСТ, такі як гіпермобільність суглобів, порушення зору, деформація грудної клітки, сколіотична постава та арахнодактилія. У них також зареєстровано високу частоту підвищеної екскреції оксипроліну з сечею, що у 9,7 разу перевищувала показник у дітей групи II-ГПН, що підтверджувало наявність НДСТ у дітей групи I-ХрПН. У 90,52 % дітей групи I-ХрПН діагностувалися ПВР ОСС, тоді як в групі II-ГПН вони діагностувались лише у 8,93 % дітей. Серед ПВР ОСС найчастіше зустрічались міхурово-мисковий рефлюкс з пієлоектазіями (у 52,17 % дітей I-ХрПН) і подвоєння нирок (у 11,96 % обстежених). Зроблено висновки, що у дітей із ХрПН у порівнянні з дітьми з ГПН достовірно частіше відмічались фенотипові ознаки НДСТ. Високий рівень екскреції оксипроліну з сечею майже у всіх дітей із ХрПН свідчить про посилення розпаду та екскрецію продуктів обміну колагену, що вказує на виразне порушення катаболізму колагену в дітей, схильних до рецидивування ПН, і підтверджує наявність у них НДСТ. Лабораторно доведена наявність НДСТ у дітей із ХрПН надає можливість розглядати діагностовані у них ПВР ОСС як вісцеральні маркери НДСТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського