РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687997<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пропіснова В. В. 
Антациди для дітей: клініко-фармацевтичний аналіз фармринку України / В. В. Пропіснова, О. О. Андрєєва // Клініч. фармація. - 2018. - 22, № 2. - С. 10-20. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Одним з головних симптомів кислотозалежних станів, ГЕРХ, виразки дванадцятипалої кишки і функціональної диспепсії є печія. Даний стан характеризується неприємним, іноді хворобливим відчуттям печіння в епігастральній ділянці і за грудиною і супроводжується кислим присмаком у роті. Печія впливає на емоційний стан хворого і спричиняє зниження якості його життя. Симптом печії може турбувати не тільки дорослих, а й дітей, причому до чинників, що її провокують, крім погрішностей в харчуванні і наявності захворювань шлунково-кишкового тракту, може додаватися фізіологічна неспроможність кардіального сфінктера тощо. Головними лікарськими засобами для купіювання печії залишаються антациди, а також препарати, що містять альгінову кислоту. Мета роботи - опрацювання рекомендацій для внесення змін/або доповнень стосовно особливостей застосування антацидів у дітей (віком до 15 років) до "Протоколу провізора (фармацевта). Симптоматичне лікування печії". Для досягнення мети був здійснений клініко-фармацевтичний аналіз антацидних лікарських засобів, зареєстрованих та представлених на ринку України. Встановлено, що на ринку України зареєстровано 30 антацидних препаратів і 6 препаратів на основі альгінової кислоти. Всі відносяться до категорії безрецептурних і можуть бути використані пацієнтами/представниками пацієнтів самостійно. Проведено аналіз складу антацидних препаратів і встановлено, що превалюють засоби на основі сполук алюмінію, а комбінації кальцію і магнію карбонатів складають 19,4 %. При вивченні інструкцій для медичного застосування виявлено, що в разі печії у дітей можуть бути використані тільки 14 з 36 найменувань, причому в залежності від віку, їх ранжування можна представити наступну послідовність: алюмінію фосфат, гідротальцит, комбінація алюмінію та магнію гідроксидів, альгінати (стандартна доза). Висновки: рекомендовано внести уточнення в "Протокол провізора (фармацевта). Симптоматичне лікування печії" щодо можливості застосування антацидних препаратів у дітей різного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського