РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687999<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковлєва Л. В. 
Аналіз асортименту та показників доступності комбінацій спазмолітичних лікарських засобів, що використовуються в симптоматичній терапії синдрому подразненого кишечника / Л. В. Яковлєва, Д. В. Закорко // Клініч. фармація. - 2018. - 22, № 2. - С. 29-36. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Синдром подразненого кишечника (СПК) - одне з найпоширеніших гастроентерологічних захворювань, яке належить до групи функціональних гастроінтестинальних розладів (ФГІР) та характеризується тривалим рецидивним, часто пожиттєвим перебігом. Незважаючи на доброякісний характер і відсутність загрози інвалідизації чи смерті, СПК негативно впливає на працездатність, рівень якості життя пацієнтів і потребує значних витрат системи охорони здоров'я на лікування цієї групи хворих. Мета роботи - аналіз асортименту та показників доступності комбінованих спазмолітичних лікарських засобів (КСЛЗ), представлених на фармацевтичному ринку (ФР) України впродовж 2014 - 2017 рр. Наявні на українському фармацевтичному ринку комбіновані спазмолітичні засоби аналізували за даними інформаційно-пошукових систем "Моріон" та Compendium online. Для аналізу соціально-економічної доступності розраховували показник платоспроможності Ca.s. Відомості про середню заробітну плату були отримані на сайті Державної служби статистики України. Станом на 2017 рік фармацевтичний ринок України налічував 50 торгових найменувань фіксованих КСЛЗ. Комбінації були наявні в широкому асортименті за ТН та, зокрема, за розмаїттям різних поєднань діючих лікарських речовин. Доступний діапазон цін надавав можливість обирати КСЛЗ з урахуванням безпеки та терапевтичної ефективності. Основний асортимент комбінованих спазмолітичних засобів для лікування СПК на вітчизняному ФР формувався переважно за рахунок ЛЗ іноземного виробництва порівняно з монопрепаратами спазмолітичної дії. За показником соціально-економічної доступності майже всі КСЛЗ за досліджуваний період відносились до групи високодоступних ЛЗ. Висновки: впродовж досліджуваних 2014 - 2017 років відбулись незначні зміни в асортименті наявних комбінацій на ФР України. Були нові комбінації, що з'являлись вперше, однак були і такі, випуск яких було призупинено. Найчисельнішою комбінацією за ТН з усіх представлених підгруп ЛЗ виявилась МНН спазмолітичних засобів у комбінації з аналгетиками за ATX кодом A03D A02 Пітофенон і аналгетики), яка в 2017 році нараховувала 25 ТН. Цінові характеристики на КСЛЗ значно розширювали соціально-економічну доступність для українських споживачів. Велика частка КСЛЗ належала до сегменту високодоступних спазмолітичних комбінацій. Серед середньодоступних ЛЗ були відмічені деякі ТН в числі МНН за ATX кодом A03D A02 комбінація Пітофенону та аналгетиків (Метамізол натрію + Пітофенон + Фенпіверинію бромід) та за ATX кодом комбінація A03A A08II Дицикловерину та аналгетиків (Дицикловерин + Парацетамол).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-52 + Р281.733

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського