РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000688255<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Fainzilberg L. S. 
Information technology teaching the methods for the organism recovery at home conditions = Інформаційна технологія навчання методикам відновлення організму в домашніх умовах / L. S. Fainzilberg, D. V. Pomorskaya // Управляющие системы и машины. - 2018. - № 1. - С. 87-96. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Існує велика кількість відновних методик, оволодіння якими забезпечує зменшення негативних наслідків стресу та поліпшення стану хребта на ранніх стадіях порушень. Освоїти методики можна за домашніх умов за допомогою комп'ютерних програм та відео. Однак вони надають лише загальні рекомендації відновних методик і демонструють відновні вправи, не враховуючи персональні характеристики організму. Тому актуальною задачею є створення інформаційної технології (ІТ), яка за допомогою віртуального електронного інструктора надасть змогу адаптувати методику під конкретного користувача й оцінити ефективність відновлення організму за домашніх умов. Мета роботи - створення інтегрованої ІТ для відновлення адаптаційних можливостей організму за домашніх умов на основі мобільного Android-додатку до смартфону. Запропоновано ІТ, яка за допомогою динамічних 3D-моделей віртуальних інструкторів та реалізованого мобільного додатку, забезпечує відображення та налаштування процесів виконання методик відновного дихання та лікувальних вправ зміцнення м'язів спини за домашніх умов. Мобільний додаток надає змогу демонструвати та налаштовувати параметри дихальної вправи (тривалість вдиху, затримки дихання, видиху, загального часу виконання процедури), а також тривалість та кількість підходів під час виконання вправ відновлення м'язів спини. За порівняльним аналізом показників ЕКГ та ВРС, визначених за допомогою діагностичного комплексу ФАЗАГРАФ до та після курсу дихальних вправ, і результатів моніторингу сну, визначених фітнес-трекером Xioti My Band 2 до та під час курсу лікувальних вправ для поліпшення стану хребта, продемонстровано ефективність запропонованої ІТ. Висновок: запропонована ІТ завдяки наочному поданню методики відновного дихання та техніки відновлення хребта за допомогою створеної 3D-моделі віртуального інструктора надає змогу підвищити якість навчання методики відновлення. Застосування віртуальних інструкторів дозволяє адаптувати відновну методику під конкретного користувача з урахуванням його особистих характеристик та рекомендацій лікаря-реабілітолога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського