РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000688334<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чорний О. П. 
Особливості чисельного розв'язку систем диференціальних рівнянь моделей електромеханічних систем у програмному середовищі Matlab / О. П. Чорний, Є. В. Бурдільна, О. Ю. Романов, В. К. Титюк, О. А. Позігун, Бердай Абдельмажид // Електромех. і енергозберігаючі системи. - 2017. - № 2. - С. 33-48. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Досліджено електромеханічні системи шляхом їх моделювання. Зроблено акцент на особливостях математичних моделей з урахуванням перетворювачів енергії й методів їх чисельного інтегрування із застосуванням програмного середовища Matlab. Для асинхронних двигунів із параметричною несиметрією показано особливості їх моделювання та необхідність урахування фундаментальних законів електротехніки, виконання яких автоматично не забезпечується. Для нелінійних систем, на прикладі двомасової системи електроприводу постійного струму, показано кількісні й якісні відмінності в рішеннях, які виникають при необгрунтованому виборі чисельного методу та його параметрів, а також при врахуванні в моделях нелінійностей і реальних параметрів енергії на виході перетворювачів. Для тестових диференціальних рівнянь проаналізовано вплив відносної та абсолютної похибок на якісний характер та точність отриманого рішення. Проаналізовано характер розв'язків для систем електроприводу з розривною правою частиною. Дослідження розв'язку систем диференціальних рівнянь виконано із застосуванням методу з постійним кроком інтегрування для різних значень кроку та із змінним кроком - для різних значень точності розрахунку. Встановлено, що особливість чисельного розв'язання систем із розривами проявляється в зміні довжини періоду циклічного рішення й поступовому зміщенні уздовж числової осі, зменшуючи тим самим довжину періоду рішення. Результат зсуву практично не залежить від точності розрахунку. Надано загальні рекомендації для зменшення похибок, які можуть виникнути в рішеннях при застосуванні універсальних математичних пакетів для моделювання. При вирішенні поставлених задач використовувались загальні методи теорії електропривода, електротехніки та математичного моделювання в пакеті Matlab. Наведено результати математичного моделювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632 + З291.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100119 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського