РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000688639<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Солоденко А. Є. 
Ефективність мікросателітного маркера рAHAS 16-17 при інтрогресії гена AHAS1 стійкості до гербіцидів в селекційний матеріал соняшнику / А. Є. Солоденко, А. С. Ільченко, Б. Ф. Вареник // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2018. - Вип. 2. - С. 94-99. - Бібліогр.: 98 назв. - укp.

Зменшення генетичного різноманіття сортів, втрата стійкості до хвороб та шкідників, забруднення навколишнього середовища, деградація грунтів призвели до зниження темпів приросту урожайності основних сільськогосподарських культур, що досягалася за рахунок звичайної фенотипічної селекції. Вирішення цієї проблеми можливе завдяки впровадженню в селекційні програми біотехнологічних підходів, що базуються на використанні молекулярних маркерів. Проведено молекулярно-генетичне дослідження вихідного матеріалу, який залучено до програми створення інбредних ліній соняшника, стійких до гербіцидів групи сульфонілсечовини. Показано можливість ідентифікації та маркерного добору гібридних рослин від схрещувань зразка SURES-2 (носій мутантного гена AHAS1) з лініями селекції СГІ- НЦНС ОС 1019В і ОС 1029В за мікросателітним маркером pAHAS 16-17. Фенотипова оцінка стійкості підтвердила дані маркерного добору. У нащадків гомозиготних рослин F2 популяцій SURES-2 - ОС 1019В та SURES-2 - ОС 1029В, що за генотипом відповідають лінії-донору мутантного гена AHAS1, не виявлено розчеплення за стійкістю. Зразки, відібрані за результатами молекулярно-генетичного та морфологічного аналізів, складуть основу вихідного матеріалу для селекції нових самозапилених ліній, адаптованих до умов півдня України з генетично зумовленою стійкістю до гербіцидів групи сульфонілсечовини та комплексом господарсько-цінних ознак.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського