РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000688737<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баран П. І. 
Ефективні методи апроксимації та прогнозування осідань інженерних споруд / П. І. Баран // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2018. - Вип. 87. - С. 5-15. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вдосконалення методів апроксимації осідань експоненціальною, дрібнораціональною, поліномінальною та синусоїдними функціями з визначенням інтервалів між циклами спостережень. Розглянуто методи апроксимації та прогнозування осідань контрольних реперів і марок споруд. Увагу звернено на експоненціальну функцію з використанням простого та точного способу визначення коефіцієнта інтенсивності осідання за середніми значеннями самих осідань і часових інтервалів, який надає змогу суттєво зменшити обсяг ітераційних обчислень. Запропонований точний (інтегральний) метод визначення коефіцієнта інтенсивності осідання практично надає можливість вилучити ітераційний процес обчислень і за даними апроксимації осідань уточнювати коефіцієнти стискування або пористості грунту, які визначаються з лабораторних досліджень грунту. Для заміни методів поліному та синусоїди розроблено алгоритм апроксимації осідань методом дрібнораціональної функції, що його запропонував В. В. Зіборов [Зиборов, 1972], та методику визначення міжциклових часових інтервалів для виконання раціональних моніторингових спостережень за вертикальними зміщеннями споруд. Показано ефективність застосування методу дрібнораціональної функції та практичну недоцільність використання функції поліному та синусоїди для апроксимації осідань. Доведено, що запропонований В. В. Зіборовим метод дрібнораціональної функції є найпростішиим в організації обчислень. Виконані вдосконалення підвищують ефективність і репрезентативність даних апроксимації, сприяють зменшенню обсягу обчислень. Розроблення методики розрахунку часових інтервалів між циклами спостережень для різних функцій апроксимації практично надає змогу вилучити ітераційний процес визначення коефіцієнта інтенсивності осідання для експоненти та використання цього коефіцієнта для уточнення коефіцієнтів стисливості або пористості грунту, які визначаються за його лабораторними дослідженнями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського