РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000688741<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Третяк К. Р. 
Дослідження точності вимірювання ГНСС-векторів під час моніторингу деформацій інженерних споруд / К. Р. Третяк, О. В. Ломпас, Р. І. Яхторович // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2018. - Вип. 87. - С. 36-47. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - оптимізація моніторингу за допомогою ГНСС просторових зміщень на складних інженерних спорудах і мінімізація інтервалів ГНСС-спостережень за заданих параметрів точності. Для проведення експерименту розгорнуто тестову знімальну мережу з різними довжинами векторів, яка імітує моніторинг на реальному об'єкті. Мережа складалася з 4 пунктів, на яких встановлено двочастотні ГНСС-приймачі. На одному з пунктів для моделювання деформацій встановлено спеціально розроблений пристрій, який надавав змогу проводити зміщення антени та фіксувати їх з високою точністю. Як геодезичну основу вибрано референцні станції SULP і NTEH та станцію JAHT, яку встановлено на пілоні 2-го навчального корпусу Національного університету "Львівська політехніка". Безперервні спостереження проводилися у статичному режимі з 25 січня по 8 лютого 2017 р. включно. Протягом 15 днів спостережень проводились зміщення антени в горизонтальній площині за допомогою пристрою для моделювання деформацій. Всього за досліджуваний період проведено 4 зміщення. Для виявлення модельних деформацій використано виміряні поодинокі вектори від опорних станцій SULP, NTEH, JAHT із інтервалами спостережень 1, 3 і 6 год, а також результати врівноважування мережі з цих векторів. Дані спостережень опрацьовано у програмному пакеті Leica Geo Office 8.2. За результатами виконаних спостережень обчислено точність виявлення просторових зміщень антени для різних довжин векторів і тривалостей ГНСС-спостережень. Проведені експериментальні дослідження для векторів до 2 км показують, що для досягнення точності визначення деформацій на рівні 3 мм в горизонтальній площині та 5 мм по висоті достатньо 1 годинного інтервалу спостережень за дискретності запису даних 1 с.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.12 + Д131.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського