РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000689076<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Redkin R. G. 
The synthesis of spiro[indole-3,1'-pyrrolo[3,4-c]pyrrole]-2,4',6'-trione derivatives, the study of their antimicrobial activity and the molecular docking on staphylococcal dehydrosqualene synthase = Синтез похідних спіро[індол-3,1'-піроло[3,4-c]пірол]-2,4',6'-триону, вивчення їх антимікробної активності та молекулярний докінг на стафілококовій дегідроскваленсинтазі / R. G. Redkin, K. V. Hlebova // Вісн. фармації. - 2018. - № 2. - С. 24-35. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Мета роботи - синтез ряду нових похідних спіро[індол-3,1'-піроло[3,4-c]пірол]-2,4',6'-трионів, дослідження їх фізико-хімічних характеристик, антибактеріальної активності та прецизійного молекулярного докінгу на моделі дегідроскваленсинтази стафілококів. У роботі було застосовано методи органічного синтезу, інструментальні методи встановлення будови органічних сполук, молекулярний докінг in silico, метод дифузії в агар in vitro. З метою синтезу нових біс-похідних 3'a,6'a-дигідро-3'H-спіро[індол-3,1'-піроло[3,4-c]пірол]-2,4',6'-трионів досліджено трикомпонентну реакцію 1,6-малеїнамідогексану з L-амінокислотами та ізатином. Нові біс-спіропохідні було виділено за двократного надлишку відповідних ізатинів та L-амінокислот. За еквімольного співвідношення трьох реагентів було ізольовано 6-N-малеїнімідогексилпохідні спіро[індол-3,1'-піроло[3,4-c]пірол]-2,4',6'-трионів з виходами 30 - 90 %. Для доказу реакційної здатності здійснено зустрічний синтез двох симетричних біс-спіро-2-оксіндолів конденсацією двох 6-N-малеїнімідогексилпохідних з відповідними ізатинами, L-фенілаланіном або саркозином з виходами 35 та 38 % відповідно. У мікробіологічному скринінгу виявлено сполуки, які пригнічують ріст S. aureus на рівні цефалексину та грибів C. albicans у порівнянні з флуконазолом. У докінгу in silico показано високу здатність досліджених молекул взаємодіяти як мінімум із шістьма ключовими амінокислотними залишками Arg45, Asp48, Asp52, Gln165, Asn168 та Asp172 активного центру дегідроскаваленсинтази (CrtM) стафілококів. Висновки: встановлено, що однореакторна трикомпонентна реакція ізатинів, L-амінокислот та 1,6-малеїнамідогексану залежно від мольного співвідношення реагентів призводить як до біс-3'a,6'a-дигідро-3'H-спіро[індол-3,1'-піроло[3,4-c]пірол]-2,4',6'-трионів, так і до відповідних несиметричних 6-N-малеїнімідогексил-похідних. Синтезовані речовини переважно проявили активність до грампозитивних бактерій та дріжджоподібних грибів. За допомогою методу молекулярного докінгу вперше показано, що досліджені сполуки є потенційними інгібіторами дегідроскваленсинтази (CrtM) стафілококів, утворюючи комплекс із високим виграшем енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Г261.371-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського