РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000689101<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Візір В. А. 
Особливості ліпідного профілю у чоловіків із гіпертонічною хворобою за наявності андрогенного дефіциту / В. А. Візір, О. В. Насоненко // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2018. - 6, № 2. - С. 215-220. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Сьогодні зацікавленість щодо ролі андрогенів в регуляції ліпідів зростає завдяки підтвердженій кореляції низького рівня тестостерону з серцево-судинною захворюваністю та смертністю. Показано, що рівень тестостерону обернено пов'язаний із концентрацією загального холестерину, ЛПНЩ, тригліцеридів. Співвідношення між андрогенами та ремнантним холестерином (РХ) не описано. Мета дослідження - вивчення особливостей ліпідного профілю у пацієнтів з гіпертонічною хворобою (ГХ) чоловічої статі залежно від рівня тестостерону. Дослідження включало 62 чоловіки з ГХ та 15 здорових чоловіків у якості контрольної групи. Загальноклінічне обстеження, оцінка параметрів ліпідограми (загального холестерину, ЛПНЩ, ЛПВ1Д, тригліцеридів), визначення загального тестостерону в сироватці крові було проведено для всіх учасників. РХ розраховували за формулою: ремнантний холестерин = загальний холестерин - ЛПНЩ - ЛПВЩ. У 27 пацієнтів серед хворих на ГХ рівень сироваткового тестостерону виявився зниженим (група 1). 35 чоловіків з нормальною концентрацією тестостерону були включені до групи 2. Група чоловіків, хворих на ГХ, із супутнім андрогенним дефіцитом характеризувалась несприятливими характеристиками ліпідного профілю: у даній групі досліджуваних гіперхолестеринемія, гіпетригліцеридемія, підвищення концентрації ЛПНЩ були більш імовірними. Пацієнти із рівнем загального тестостерону найнижчого квартилю були більш схильними до гіперхолестеринемії (25 %) та гіпертригліцеридемії (87,5 %). Крім того, вони мали мали відносно високу поширеність зниженого вмісту ЛПВЩ (43,7 %) та підвищеного - ЛПНЩ (93,8 %), а також вищу концентрацію РХ. Найсильнішою виявилась кореляція між загальним тестостероном і РХ. Висновок: дане дослідження демонструє формування несприятливого ліпідного профілю у чоловіків із ГХ за наявності андрогенного дефіциту. Виявлено негативну кореляцію між концентрацією загального тестостерону та рівнем загального та РХ в обстеженій когорті хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р698

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського