РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000689107<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Demkovych A. Ye. 
Pathomorphological changes of the periodontal complex in experimental bacterial-immune periodontitis and their correction by flavonol = Патоморфологічні зміни в пародонтальному комплексі у процесі розвитку експериментального бактеріально-імунного пародонтиту та корекція їх флавонолом / A. Ye. Demkovych, Yu. I. Bondarenko, V. R. Machogan // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2018. - 6, № 2. - С. 260-267. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Однією із найбільш актуальних проблем сучасної стоматології є пародонтит, вона стосується, у першу чергу, розробки нових методів лікування. Розвиток запального процесу в пародонті включає низку складних процесів, що призводять до генералізації і хронізації його, втрати зубів та появи ускладнень з боку інших органів. Мета дослідження - дослідити патоморфологічні зміни в пародонтальному комплексі у процесі розвитку експериментального бактеріально-імунного пародонтиту (ЕБІП) та вплив на них флавонолу кверцетину. Дослідження проведено на білих щурах. ЕБІП у дослідних тварин викликали шляхом ін'єкції у тканини пародонтального комплексу в ділянці нижніх центральних різців суміші мікроорганізмів, розведеної яєчним протеїном. Застосовували кверцетин шляхом внутрішньом'язових ін'єкцій (100 мг/кг маси тварини) впродовж 7-ми діб (з 7-ої по 14-ту добу). Для оцінки ступеня структурних змін в тканинах щелепно-лицевої ділянки проводили морфологічне дослідження. На мікротомі виготовляли поперечні зрізи товщиною 5 - 6 мкм. Одержані препарати забарвлювали гематоксиліном та еозином. Гістологічне дослідження показало, що перебіг Експериментального пародонтиту на 14-ту добу характеризувався як посиленням запальної реакції, так і поширенням її на весь пародонт із скупченням достатньо великої кількості різноманітних клітин, у тому числі нейтрофілів, макрофагів, фібробластів. Запальна реакція супроводжувалася виразними структурними змінами. Аналіз результатів мікроскопічного дослідження тканин пародонта у групі тварин з експериментальним пародонтитом за умови його корекції кверцетином показав позитивну динаміку структурної організації у порівнянні із тваринами, які не підлягали лікуванню протягом даного терміну. При цьому відбулося покращання структуризації епітеліальної пластинки слизової ясен, її вертикальної та горизонтальної диференціації. Більш чіткою стала рядність епітеліального шару та зменшувалася кількості дистрофічно змінених клітин. Використання флавонову кверцетину протягом даного періоду розвитку ЕБІП сприяло нормалізації морфологічного стану тканин пародонта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського