РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000689115<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Желіба Л. М. 
Вплив вітаміну D на клініко- і патогенетичний перебіг множинного склерозу / Л. М. Желіба, А. І. Семененко, С. Л. Малик, Г. І. Хребтій // Буков. мед. вісн.. - 2018. - 22, № 2. - С. 30-35. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити ймовірний вплив на частоту загострень і динаміку неврологічного дефіциту в пацієнтів із множинним склерозом у разі застосування офіцинальних препаратів вітаміну D. Проведено обстеження 158 пацієнтів із рецидивно-ремітивним множинним склерозом (МС). Пацієнти одержували 4000 МО/добу аквадетриму вітаміну D3 наприкінці осені та взимку і 500 - 1500 МО/добу навесні та влітку, як у вигляді монотерапії (n = 32), так і з модифікуючими перебіг МС препаратами (інтерферон-бета або глатирамеру ацетат) (n = 29). 22 пацієнти одержували тільки імуномоделювальні препарати, у той час як 75 пацієнтів із МС мали природний перебіг захворювання (контроль). У досліджуваних групах визначалось зниження частоти рецидивів на 21,2 % у пацієнтів із множинним склерозом за поєднання холекальциферолу (вітамін D3) з інтерфероном-бета (або глатирамеру ацетатом) (СШ: 0,38; ДІ: [0,146 - 1,006]). За самостійного застосування офіцинальних препаратів вітаміну D і в поєднанні з інтерфероном-бета (або глатирамеру ацетатом) достовірних відмінностей у змінах функціональних систем за шкалою EDSS між досліджуваними групами не спостерігалося. Висновок: доповнення імуномодулюючої терапії препаратом холекальциферолу (вітаміну D3) у хворих із множинним склерозом асоціювалось зі зменшенням частки пацієнтів, які мали загострення у 2,6 разу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського