РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000689179<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шучітангшу Чаттерджі 
Термоелектрика за індійським сценарієм / Шучітангшу Чаттерджі // Термоелектрика. - 2016. - № 6. - С. 5-20. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Одночасне керування електричними й тепловими властивостями матеріалів може призвести до одержання дуже ефективних термоелектричних пристроїв. У термоелектричних матеріалах накладання градієнта температури створює напругу, і навпаки. Використовуючи цей зв'язок між тепловими й електричними властивостями, можна створювати пристрої, які переносять тепло від холодної до гарячої сторони або генерують електрику з теплових потоків. Забезпечення стійкого енергопостачання є одним з головних завдань науки й техніки в XXI ст. Існує гостра необхідність у поліпшених способах одержання енергії без великої залежності від викопного палива. Термоелектричні пристрої, що використовують ефект Зеєбека для забезпечення прямого перетворення теплової енергії в електричну енергію, володіють значними можливостями збільшення ефективності використання існуючих енергетичних ресурсів. Зокрема, термоелектричний спосіб генерування електроенергії надає змогу добути корисну електроенергію з відпрацьованого тепла. Однак ефективність, вартість і доступність термоелектричних матеріалів створюють значні перешкоди для широкого впровадження термоелектричних перетворювачів. Комерційні термоелектричні пристрої, як і раніше, значною мірою базуються на сплавах телуриду вісмуту, а їх термоелектрична добротність у комбінації з дефіцитом телуру звужує сферу використання цих пристроїв. Це зумовлює активізацію у світі таких досліджень у сфері термоелектричного матеріалознавства, метою яких є перехід до нових класів матеріалів, що охоплюють не лише широкий спектр неорганічних матеріалів, але також органічні молекули й полімери. Відзначено успіхи, досягнуті в різних напрямках.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.4 + З843.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського