РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000689357<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yanenko O. Ph. 
Modulation optical radiometry in medical and biological research = Модуляційна оптична радіометрія в медико-біологічних застосуваннях / O. Ph. Yanenko, K. L. Shevchenko, O. D. Golovchanska // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2018. - Вип. 55. - С. 125-133. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Модуляційна радіометрія широко використовується в радіотехнічних вимірюваннях, забезпечуючи високу чутливість визначення інтенсивності, яка для шумових сигналів може сягати 1x10<^>-21 - 1x10<^>-22 Вт/Гц. Приведено відомості щодо використання низькоінтенсивних оптичних сигналів, з інтегральною потужністю 1x10<^>-9 - 3x10<^>-12 Вт для терапії, діагностики та поглиблених медико-біологічних досліджень. Авторами розглянуто можливості модуляційно-комутаційного перетворення для побудови високочутливих радіометричних пристроїв оптичного діапазону та варіанти їх використання. Розглянуто схему оптичного радіометра та алгоритм перетворення сигналів з компенсацією шумів радіометричного каналу. Приведено оригінальні схеми оптичних модуляційних радіометрів (ОМР) в поєднанні із пристроями для світлотерапії, що розширює їх можливості та підвищує ефективність технологій лікування, в тому числі пристрій для визначення дози поглинутої енергії в процесі проведення світлотерапії й автоматизована радіометрична система із оцінкою поглинання світлового потоку та використанням зворотного зв'язку з об'єктом опромінення. Розглянуто схему фотометричного радарного вимірювача (спектроаналізатора) для локації слабко прозорих матеріалів, приведено результати експериментальних досліджень зразків біотканини рослинного і тваринного походження, а також взаємодію світлового потоку різної довжини хвиль з тканиною руки людини. Авторські технічні рішення затверджені патентами України. Експериментально показано, яким чином наявність кольорового пігменту в зразках біотканини змінює форму оптичної спектрограми, що може використовуватися для побудови нових методів та засобів фотоаналізу та діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: З842 + Р354.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського