РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000689701<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузьмук О. 
Соціальна стратифікація суспільства: теоретична та емпірична інтерпретація поняття / О. Кузьмук // Соціол. студії. - 2018. - № 1. - С. 27-31. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Здійснено аналіз поняття "соціальна стратифікація суспільства", вивчено дефініцію цього поняття, акцентовано також на виокремленні вимірів стратифікації та критеріїв, на підставі аналізу яких, можна робити висновок про виділення певних статусних груп й ідентифікацію певного індивіда або групи з певним соціальним класом чи статусною групою. Інтерпретацію поняття "соціальна стратифікація суспільства" здійснено через поняття "соціальна нерівність". За основу взято дефініція соціальної стратифікації В. Ільїна, який визначає соціальну її як "ієрархічно впорядковану соціальну нерівність". Центральне місце займає позиція про те, що закріпленість різних груп людей за відповідними родами діяльності і є основою соціальною нерівності, оскільки соціально-економічний розподіл праці - це причина та наслідок привласнення одними людьми влади, власності й, відповідно, позбавлення права на володіння цими привілеями інших людей. Цей феномен відображено в концепції "інституціоналізація соціальної нерівності" П. Штомпки, аналіз якої теж здійснено у цій розвідці. Емпіричну інтерпретацію концепту "соціальна стратифікація" реалізовано за допомогою виокремлення трьох автономних вимірів соціальної стратифікації: влади (політичний статус), власності (економічний статус) та престижу (освітньо-професійний статус).


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*1 + С5*34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100935 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського