РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000689726<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нетлюх А. М. 
Сучасні клінічні рекомендації щодо ендоваскулярного лікування пацієнтів з гострим ішемічним інсультом та практичні аспекти їх застосування / А. М. Нетлюх, В. М. Шевага, А. В. Паєнок, В. М. Сало, О. Я. Кобилецький // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2018. - № 2. - С. 20-29. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність ендоваскулярних технологій у лікуванні гострого ішемічного інсульту в умовах багатопрофільного стаціонару. Невідкладне ендоваскулярне лікування при гострому ішемічному інсульті в каротидній системі проведено у 2015 - 2017 рр. 15 хворим, які перебували на стаціонарному лікуванні в клінічній лікарні швидкої медичної допомоги м. Львів: 6 - тромбектомію із застосуванням стент-ретриверів, 2 - тромбоаспірацію (2017), 7 - внутрішньоартеріальний тромболізис (2015 - 2016). У 4 пацієнтів, у яких застосовано механічну тромбектомію, та у 2 після тромбоаспірації досягнуто задовільної реканалізації артерії (75,0 %). із 7 пацієнтів, яким проведено як первинний, так і bridging внутрішньоартеріальний тромболізис, задовільної реканалізації досягнуто у 3 (42,9 %). На прикладі 2 клінічних випадків, які ілюструють деякі з можливих невдач при проведенні механічної тромбектомії проаналізовано, як використані методики узгоджуються з чинними міжнародними рекомендаціями щодо ендоваскулярного лікування пацієнтів з гострим ішемічним інсультом. Висновки: ендоваскулярне лікування ішемічного інсульту є високо безпечним та ефективним. Усі втручання пацієнтам із тромботичними оклюзіями екстракраніальних і проксимальних сегментів інтракраніальних артерій у нашій клініці проведено відповідно до міжнародних рекомендацій, що у 2017 р. дало змогу досягти задовільного ступеня реперфузії (2b/3 за шкалою Modified Treatment in Cerebral Ischaemia) у більшості випадків при виконанні тромбоаспірації або тромбектомії із застосуванням стент-ретриверів. Внутрішньоартеріальний тромболізис сприяв реперфузії 2b/3 за шкалою Modified Treatment in Cerebral Ischaemia у 42,9 % випадків, що свідчить про його меншу ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського