РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000689870<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Якубець А. 
До питання джерельної бази історії радянського повсякдення (на прикладі журналу "Перець") / А. Якубець // Укр. іст. журн.. - 2018. - № 3. - С. 145-153. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто проблематику повсякдення в розрізі джерелознавчих та історіософських студій. Акцентовано увагу на доцільності використання періодичної преси для вивчення повсякдення України за радянської доби. Одним із таких джерел запропоновано розглянути сатирично-гумористичний журнал "Перець", який спеціалізувався переважно на повсякденній побутовій тематиці. Це видання, започатковане 1941 р., за радянських часів було найбільш тиражним українським часописом - на початок 1980-х рр. його наклад доходив до 3,3 млн примірників. Опубліковані у "Перці" фейлетони, замітки, карикатури, листи читачів складаються в різнобічну та різноманітну картину повсякденного життя українців. Журнал викривав насамперед побутові негативні явища - у житлово-комунальному господарстві, громадському харчуванні, побутовому обслуговуванні, торгівлі, на транспорті тощо. У зв'язку з цим у роботі аргументовано використання певних історичних методик і методологічних прийомів для роботи з "Перцем". Констатовано його цінність та унікальність як джерела з історії радянського повсякдення. Зроблено висновок про необхідність детальної розробки, систематизації, структурування матеріалів цього журналу як перспективного та оригінального напряму історичних наукових студій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СОЮ)6-75 + Ч612.3(4УКР)6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського