РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690128<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семенов К. А. 
Спадкова схильність до розвитку захворювань скронево-нижньощелепного суглоба / К. А. Семенов // Вісн. стоматології. - 2018. - 28, № 2. - С. 54-59. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Одним з факторів розвитку патології скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС) є спадковий дефект формування сполучної тканини, наявність якого можна визначити за генетичними маркерами. До генетичних маркерів, що характеризують схильність і характер перебігу захворювань скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), відносять: зміни в гені колагену типу II (COL2A1); мутацію в гені ММР-1, мутацію в генах координуючих стан рецепторів естрогенів ЕR-<$E alpha> і ER-<$E beta> в остеобластів та їх фізіологічну активність; експресію цитокінів, насамперед ІЛ-1 і TNF-<$E alpha>, що відіграють велику роль в розвитку морфологічних змін; мутацію гена GSTM. По зішкрібу букального епітелію слизової оболонки порожнини рота у пацієнтів визначали зміни в генах, що характеризують розвиток або схильність до розвитку патологій СНЩС. У дослідженні взяли участь 10 пацієнтів: 5 жінок і 5 чоловіків у віці від 25 до 50 років. Аналіз проведено в лабораторії молекулярно-генетичних досліджень - ТОВ "Гермедтех", м. Одеса. На основі генетичного дослідження за певним набором генетичних маркерів і їх цифровому значенню був зроблений прогноз перебігу патологічного процесу, і виконані подальші лікувальні заходи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.634

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського