РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690179<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Григоренко А. В. 
Зміни у паркових насадженнях за нетривалий період (на прикладі Краснокутського парку (Харківська обл.)) / А. В. Григоренко, Ю. О. Клименко // Інтродукція рослин. - 2018. - № 3. - С. 17-28. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - встановити зміни у таксономічному складі, насадженнях і ландшафтах Краснокутського парку (Харківська обл.) за останні 20 років. Дослідження проведено у 1997 р. (Ю. О. Клименко) та 2016 р. (А. В. Григоренко та Ю. О. Клименко). Склад видів та культиварів встановлювали за методом маршрутних обстежень. Територію парку було розподілено на виділи за видами, які переважають у них, та обчислили площу виділів. Садово-паркові ландшафти визначали за класифікацією Л. І. Рубцова. За 20 років таксономічний склад парку зменшився. Внаслідок нападу короїду-типографа на ослаблені посухами рослини Picea abies більшість з них всохла. Збільшилася площа виділів з домінуванням Fraxinus excelsior та виділів, у яких жоден із видів не переважає (подібних до деградованої діброви). У ландшафтах відбувся перерозподіл площ на користь лісового типу садово-паркового ландшафту. Висновки: у Краснокутському парку спостерігаються негативні зміни у таксономічному складі, насадженнях і ландшафтах. Елімінація рослин одних інтродукованих видів із насаджень відбувається протягом багатьох років, інших - швидко. Навіть основні паркоутворюючі види через нетривалий час можуть стати нечисленними або елімінуватися повністю. Крім екстремальних низьких зимових температур до причин раптової загибелі рослин певних видів належить вплив посухи та шкідників. Відновлення таксономічного складу та ландшафтного вигляду старовинного парку неможливе без проведення санітарних і ландшафтних рубок, які нині заборонені.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*990.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського