РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690205<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Терешкович О. В. 
Клініко-морфологічна характеристика хірургічного лікування мультирезистентного туберкульозу легень за останніх 10 років / О. В. Терешкович, Н. А. Гріцова, І. В. Ліскіна, Л. М. Загаба // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2018. - № 3. - С. 7-15. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз хірургічної активності у разі мультирезистентного туберкульозу (МРТБ) легень з урахуванням лабораторних показників за 10-річний період (за матеріалами високоспеціалізованої клініки ДУ "Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського НАМН України" (НІФП). Проведено ретроспективне дослідження за 10-літній період хірургічної активності з приводу туберкульозу (ТБ) легень, зокрема - МРТБ. Загалом виконано 1038 операцій, з них 366 (35,3 %) - за МРТБ легень. Усі випадки мультирезистентності було підтверджено мікробіологічно. За період дослідження аналізували динаміку щорічної частоти операцій та їх типів за МРТБ легень, а також, з урахуванням гістологічних висновків, частоту різних типів операцій залежно від клініко-морфологічної форми МРТБ, морфологічну активність за різних форм уражень легень. Враховано результати мікробіологічного дослідження профілю резистентності мікобактерій. Наведено щорічну загальну кількість операцій з приводу ТБ легень, зокрема відсоток випадків МРТБ за 10-літній період спостереження. Засвідчено, що хірургічна активність несуттєво знизилася загалом, тоді як відсоток операцій у разі МРТБ досить стабільний. Встановлено зміни видів оперативних втручань у разі МРТБ з часом, зокрема зменшення кількості великих операцій на кшталт пневмонектомій. Автори це пов'язують із поліпшенням як власне схем і режимів протитуберкульозної хіміотерапії, так і з впровадженням у хірургічну практику відеоасистованих малоінвазивних хірургічних втручань. Проаналізовано залежність виду оперативного втручання від клініко-морфологічної форми ТБ легень та ступеня морфологічної активності специфічного запального процесу на момент операції. Переважають туберкуломи та фіброзно-кавернозний ТБ у прооперованих хворих на МРТБ, причому у більшості випадків зберігається активність туберкульозного запалення (83 та 97 % відповідно). Мікробіологічне виявлення мультирезистентних штамів мікобактерій ТБ у клініці НІФП було результативним тільки у третини хворих на МРТБ легень із хірургічним лікуванням. Висновки: за останніх 10 років у хірургії МРТБ легень з'явилася тенденція до зменшення кількості пневмонектомій і зростання кількості операцій радикальнішого характеру. Хірургічні втручання показано переважно в разі фіброзно-кавернозного ТБ і туберкулом легень. За результатами морфологічного дослідження на момент операції зберігається активність специфічного процесу у понад 80 % випадків, що є доказом потреби саме в комплексному, зокрема хірургічному, лікуванні таких хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського