РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690211<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дужий І. Д. 
Працездатність осіб, оперованих з приводу туберкульозу легень / І. Д. Дужий, О. В. Кравець, В. А. Дмитрук, І. І. Рудь // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2018. - № 3. - С. 53-57. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати рівень інвалідності та втрати працездатності внаслідок оперативних втручань з приводу туберкульозу легень (ТБЛ). Проаналізовано результати оперативного лікування у 343 хворих на ТБЛ. Хворим виконували такі види оперативних втручань: лобектомію, сегментарну резекцію легень, торакопластику, торакопластику в поєднанні з резекційними методами, плевректомію, пневмонектомію. Внаслідок втручання у 98 (28,6 %) хворих спостерігалося зниження або втрата працездатності зі встановленням групи інвалідності. 33 особи отримали II, а 65 - III групу інвалідності. Після лобектомії інвалідність встановлено у 37 (10,8 %) хворих, після сегментарної резекції легень - у 16 (4,7 %), торакопластики - у 34 (9,9 %), торакопластики з сегментарною резекцією чи лобектомією - у 2 (0,6 %), плевректомії - у 2 (0,6 %), пневмонектомії - у 7 (2,0 %). Виконання пневмонектомії призвело до інвалідності у 100 % випадків, торакопластики - у 73,9 %, сегментарної резекції - у 21,1 %, лобектомії - у 24,5 %, плевректомії - у 9,1 %, торакопластики з лобектомією або сегментарною резекцією - у 4,9 %. Після операції не працювали 77 (78,5 %) осіб, працевлаштовано - 15 (15,4 %), навчалося - 6 (6,1 %). Висновки: внаслідок оперативного лікування з приводу ТБЛ повна втрата працездатності зі встановленням II групи інвалідності мала місце у 9,6 % оперованих, часткова втрата працездатності (III група) - у 19,0 %. Симультанні оперативні втручання у плані реабілітації надають вищі результати, ніж резекційні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-59 + Р11(4УКР)339.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського