РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690251<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тищенко Ю. А. 
Сензитивність мовного питання в освіті, мультилінгвальна освіта для Закарпаття / Ю. А. Тищенко // Стратегіч. пріоритети. - 2018. - № 1. - С. 84-88. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Йдеться про основні виклики в освітній сфері в Закарпатті після ухвалення Закону України "Про освіту". Представники національних меншин, зокрема у горської національної меншини негативно сприйняли формулювання статті 7 Закону України, де йдеться про мову освіти. Представникам національних менши гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини. Викладання рідною мовою здійснюється в молодшій школі, з п'ятого класу відбувається перехід на навчання українською мовою, проте перша, рідна мова, звичайно, залишається як предмет у навчальному процесі. Тема мови освіти була й залишається більш ніж чутливою для українських угорців, а будь-які зміни трактуються як стійка загроза та руйнація системи освіти, яка сформувалася в регіоні. Фіксується більш ніж задовільний рівень знання державної, української мови серед випускників шкіл з угорською мовою викладання, що негативно відображається на взаємній інтеграції. Серед представників угорської національної меншини протягом 2014 - 2016 рр. не знаходили підтримки й ініціативи із запровадження можливих методик мультилінгвальної освіти в угорських школах, що посилило б рівень інтеграції, покращило б ступінь володіння дітьми з числа представників угорської національної меншини українською мовою. Мультилінгвальна освіта передбачає вивчаючи предмети, вичати мову, забезпечує вищу конкурентоспроможність на ринку праці в майбутному. Вона передбачає застосування адаптованих освітніх методик, які б дозволяли збалансувати освіту українською та угорською мовами, налагодити викладання предметів українською мовою також. Українська влада виступала проти запровадження вивчення методик в школах з угорською мовою викладання української, як іноземної. Відбуваються консультації з польською, болгарською, румунською владою, а низка проблемних моментів може бути вирішена у меморандумах та в Законі України "Про середню освіту".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського