РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690252<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Товт М. М. 
Роль і значущість захисту прав національних меншин у двосторонніх українсько-угорських відносинах / М. М. Товт // Стратегіч. пріоритети. - 2018. - № 1. - С. 89-96. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано події та тенденції, які спостерігалися в українсько-угорських відносинах, пов'язаних із питаннями захисту прав національних меншин, з часів набуття Україною незалежності до сьогодні. Акцентується увага на ролі та значущості цієї проблематики у становленні й розвитку двосторонніх українсько-угорських відносин. Про те, що питання захисту прав національних меншин є важливим для обох сторін, свідчать факти включення спеціальних положень до базового двостороннього договору про співпрацю та створення для контролю за виконанням зобов'язань у цій сфері спеціальної інституції - міжурядової змішаної комісії. Завдяки таким діям для української національної меншини в Угорщині і, відповідно, для угорської національної меншини - в Україні створюються належні умови для збереження й розвитку своєї національно-культурної ідентичності. Основуючись на вивченні матеріалів засідань змішаних комісій та інформаційних повідомлень, акцентовано увагу на поступовому загостренні дискусії, що фактично призвело до призупинення діяльності цієї інституції, та наводить приклади несприятливих для угорської національної меншини дій органів влади України. Невдоволення таким становищем представників угорської національної меншини і, відповідно, офіційного Будапешта призводить до поступового ослаблення двосторонніх стосунків. У підсумку констатується, що питання захисту прав національних меншин і нині відіграє значну роль у формуванні двосторонніх міждержавних українсько-угорських відносин, а питання захисту прав меншин з об'єднуючого чинника, яким воно видавалося на початку цих відносин, поступово перетворюється на деструктивну проблему між державами. Особливо тривожним є те, що така атмосфера недовіри з високих міжурядових відносин поступово переходить як у середовище політикуму, так і громадськості двох сусідніх держав, приречених, на думку автора, на дружбу та співпрацю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),9(4УГО),04 + Ф51(4УКР9=УГО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського