РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690316<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дребот О. І. 
Інституціональне забезпечення природокористування: проблеми термінології / О. І. Дребот, А. Я. Гадзало // Економіка України. - 2018. - № 5. - С. 73-84. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Проблеми дефініції понять "інститут" та "інституції", "інституційність" та "інституціональність" неодноразово порушувалися вченими-економістами, соціологами. Це пов'язано з неформальним змішуванням термінів, гносеологією інституціоналізму, диференціацією перекладу іноземних джерел. Проте спроби привернути увагу до розмежування даних понять у різних наукових джерелах не дали фактичного результату, адже досі так і не сформовано систему визначення, конкретизації та чіткого формулювання специфічних термінів, а отже - всі праці даного смислового характеру не дістали практичного втілення. Таким чином, можна вважати, що в науці інституціоналізму через дезінформованість основних термінів існує прогалина у розумінні їх сенсу, міри вивченості й адекватності, вагомості. У ході опрацювання офіційних наукових і довідкових видань (зокрема, наукових статей за досліджуваною тематикою, монографій, авторефератів дисертацій та дисертаційних робіт, підручників, енциклопедій, а також словників: двомовні, іншомовних слів, термінологічні, етимологічні, енциклопедичні, тлумачні, академічні, словники-довідники) було зроблено припущення, що множинність пояснення і використання категорії "інститут" зумовлена рядом причин, одна з яких - етимологічна. Важливим є і те, що, крім наукових видань, досліджувані дефініції наявні і в довідкових словниках, довідниках, енциклопедіях та ін., що певною мірою свідчить про офіційне трактування цих понять. Відповідно, на підставі аналізу довідково-енциклопедичної літератури було згруповано терміни та літературні джерела за схожістю трактування, хоча в наукових теоріях не завжди можна застосувати одне правило до всіх суміжних процесів. І оскільки інституціональна теорія стосується декількох наукових напрямів (наприклад, соціального, економічного, юридичного, теоретико-методологічного, державотворчого та ін.), то вважаємо за доцільне розділяти роль понять залежно від їх функціонального призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4УКР)281

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського