РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690317<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дун'ян Чжан 
Тенденції розвитку та перспективи торговельно-економічного співробітництва між Китаєм та Україною / Чжан Дун'ян // Економіка України. - 2018. - № 6. - С. 3-12. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто стан і перспективи розвитку торговельно-економічних відносин України та Китаю. Доведено, що двостороннє співробітництво в торговельно-економічній сфері досягло значного прогресу. В період 2012 - 2017 рр. Китай був другим після Росії найбільшим торговельним партнером України. Однак проблему дисбалансу в імпорті та експорті між Україною і Китаєм досі не вирішено. Крім того, масштаб і кількість проектів, у яких Україна залучає китайські інвестиції, набагато менші, ніж стосовно інвестицій з європейських країн і США. Обгрунтовано, що торговельно-економічне співробітництво між Україною і Китаєм перебуває на новому історичному етапі. З одного боку, Україна підписала угоду з Європейським Союзом про асоціацію, і з 1 січня 2016 р. набули чинності правила зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, що допомагає прискорити інтеграцію української економіки в європейську. З іншого боку, глобальний економічний спад вимагає впровадження інновацій у моделі співпраці. Китайська ініціатива "Один пояс - один шлях" - це один з варіантів інноваційної моделі співробітництва. Єї значення полягає в об'єднанні Азіатсько-Тихоокеанського регіону з ЄС з метою приєднати Євразійський економічний союз, створити новий простір і можливості для розвитку та досягти спільного з євразійськими країнами процвітання. Усе це формує безпрецедентні можливості для розвитку двосторонніх економічних і торговельних відносин. Звісно ж, що для повного розкриття потенціалу економіки України та розширення двостороннього торговельно-економічного співробітництва необхідно враховувати такі пропозиції, як створення китайсько-українського індустріального парку, сприяння співробітництву в галузі електронної торгівлі, формування китайсько-української зони вільної торгівлі, розширення взаємодії в межах багатосторонніх механізмів (наприклад, Шанхайської організації співробітництва та взаємодії Китаю і країн Центральної та Східної Європи у форматі "16 + 1").


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5КИТ)843 + У9(4УКР)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського