РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690442<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Беседін Б. Б. 
Про алгоритмічний підхід до розв'язання рівнянь та нерівностей (з однією змінною) другого степеня з параметром / Б. Б. Беседін, О. А. Кадубовський // Фіз.-мат. освіта. - 2018. - № 2. - С. 18-22. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Помилково було б вважати, що важливість задач із параметром обумовлена лише підготовкою учнів до успішного проходження державної підсумкової атестації (у класах із поглибленим вивченням математики) та зовнішнього незалежного оцінювання і тому доцільно починати вчитись розв'язувати задачі з параметром безпосередньо на завершальному етапі до їх підготовки. Але ж загально визнано, що саме задачі з параметром є досить потужним засобом систематизації знань учнів, активізації їх пізнавальної активності. Вони сприяють підвищенню рівня математичної культури учнів. Саме тому задачі з параметрами є важливою складовою шкільного курсу математики поглибленого рівня. Їм присвячені окремі пункти підручників, значна кількість задачного матеріалу. У ході розв'язування навіть цілих раціональних рівнянь і нерівностей (відносно незалежної змінної x) з параметром a, не дивлячись на поради-застереження щодо "необхідності врахування області допустимих значень параметра a", досить поширеними помилками серед учнів і майбутніх учителів математики є: "сприймання" виразів, що виступають "коефіцієнтами" багаточлену стандартного вигляду (у лівій частині рівняння/нерівності) як незалежних одна від іншої "величин-параметрів" і відсутність аналізу на предмет області їх визначення. Висвітлено авторський досвід застосування алгоритмічного підходу під час навчання методам розв'язання рівнянь і нерівностей (із однією змінною) другого степеня з параметром. В термінах, що не виходять за межі програмного змістового модуля "Множини та операції над ними" для учнів 8 класу з поглибленим вивченням математики, запропоновано дві граф-схеми та два алгоритми щодо розв'язання рівнянь і нерівностей другого степеня з параметром. Маємо надію, що наведені в роботі алгоритми не призведуть до "формалізму" під час розв'язування рівнянь і нерівностей другого степеня з параметром, а навпаки - доповнять граф-схеми добре відомих відповідних алгоритмів супровідним типом задач і забезпечуватимуть дотримання належного рівня математичної строгості.


Індекс рубрикатора НБУВ: В151.5 р21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського