РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690786<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасєчніков С. П. 
Особливості складу госпиталізованих хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози в аспекті амбулаторного етапу медичної допомоги / С. П. Пасєчніков, Я. М. Клименко, Абдулфатах Ахмед Моаллім, Я. М. Мельничук // Здоровье мужчины. - 2018. - № 2. - С. 59-64. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета дослідження - аналіз даних щодо сучасного складу хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози (ДГПЗ), госпіталізованих для одержання хірургічної допомоги. У дослідженні взяли участь 266 хворих на ДГПЗ, яким у 2015 - 2016 рр. у профільному відділенні Олександрівської клінічної лікарні м. Київ було виконано трансуретральну резекцію передміхурової залози з тим, щоб оцінити загальний стан пацієнтів на момент госпіталізації і виявити проблемні питання надання їм медичної допомоги за амбулаторно-поліклінічних умов. Встановлено, що вірогідна більшість пацієнтів госпіталізовано ургентно (53,0 %) частіше в зимово-осінній період (60,4 %), вік більшості з них - до 60 років (12,8 проти 10,4 % за планової). Серед пацієнтів превалювали чоловіки віком до 70 років, 10 % припадало на вперше виявлені випадки захворювання, у половини - на момент звернення до лікаря симптоми нижніх сечових шляхів (СНСШ) були 5 років, у кожного четвертого - 10 і більше років. За рідкісним винятком, хворі лікувалися консервативно, приймали alpha-адреноблокатори (2/3 до 5 років, 1/3 - від 5 до 10 і більше років). У 27,8 % пацієнтів в анамнезі були неодноразові випадки гострої затримки сечовипускання (ГЗС), удвічі частіше серед ургентно госпіталізованих. Практично у всіх пацієнтів перебіг захворювання ускладнювався супутньою патологією (1227 нозологічних одиниць захворювань різних органів і систем). Їхня кількість збільшується з віком: на одного хворого віком 44 - 59 років у середньому припадало 3,0; 60 - 69 - 4,4; 70 - 79 - 5,2; понад 80 років - 5,6. Переважають захворювання серцево-судинної системи, у кожного четвертого - хронічні запальні, метаболічний синдром (цукровий діабет, ожиріння). Заключення: підтверджено чітку залежність між об'ємом передміхурової залози (ОПЗ) та інтравезікальною простатичною протрузією (ІПП) - r = 0,33, яка була більш вираженою з максимальною швидкістю сечовипускання (r = 0,59) і об'ємом залишкової сечі. Виявлено, що зі збільшенням ІПП збільшується обсягом залишкової сечі, зменшується максимальна швидкість сечовипускання з одночасним погіршенням якості життя і збільшенням вираженості симптомів нижніх сечових шляхів у разі відсутності залежності від ОПЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського