РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690946<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Cetinkaya A. 
Changes in cholesterol and free fatty acid content of Kars Gravyer Cheese (A Turkish dairy product produced by the traditional method) = Зміна холестерину та вміст вільних жирних кислот у сирі Карс Груєр (турецький молочний продукт, вироблений традиційним способом) / A. Cetinkaya, F. Oz // Ukr. Food J.. - 2018. - 7, № 3. - С. 409-420. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

Проведено дослідження змін співвідношення вільних жирних кислот (ЖК) і холестерину в сирі Карс Грейвер, виготовленому у традиційний спосіб, залежно від тривалості дозрівання, а також жирнокислотного складу та рівня холестерину залежно від тривалості дозрівання сиру. Вміст жиру у зразках сиру визначено методом Гербера. Для ідентифікації окремих ЖК і визначення вмісту холестерину використано хроматографію з пламенево-іонізаційним детектуванням (GC/FID). Встановлено, що вміст жиру у зразках сиру Карс Гравіер становить 27,0 - 38,50 %. Масова частка холестерину в зразках сиру коливається від 45,70 до 55,80 мг/100 г під час дозрівання протягом 90 днів. У зразках сиру Карса Грав'єра виявлено 16 насичених і ненасичених ЖК. Зазначено, що у зразках сиру Гравієра вміст летких ЖК (масляної та міристинової кислот) збільшується до 25-го дня та зменшується з 45-го дня до 90-го дня. Вміст вільних ЖК (пальмітинова та лінолева кислоти) загалом зменшуються до 25-го дня, а потім знову починає збільшуватися і зростає до кінця періоду дозрівання. Після 90 днів зберігання сиру Карса Грав'єра вміст пальмітинової, олеїнової, мірістичної та стеаринової кислот становить близько 74,29 % від загальної кількості вільних ЖК. У досліджуваних зразках основними насиченими ЖК є пальмітинова та стеаринова кислоти. Показано, що олеїнова кислота - домінуюча ненасичена ЖК. У зразках сиру вміст мононенасичених ЖК і поліненасичених ЖК становить 28,38 - 32,37 і 1,59 - 1,84 %, відповідно. Для зразка сиру Карса Гравіера індекс атерогенності становить 2,57 - 3,04. Зроблено висновок, що ЖК є попередниками ароматичних сполук, таких як вільні леткі ЖК із коротким і середнім ланцюгом, а також етилкетони, етери та тіоетери, що утворюються в сирі внаслідок перебігу різноманітних біохімічних процесів. Наявність значної кількості ЖК із короткими та середніми ланцюгами є причиною аромату сиру Гравіер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л958-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського