РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691110<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gaponov A. V. 
Humidity sensors based on SnO2 - Co3O4 - Nb2O5 - Cr2O3 semiconductor varistor ceramics = Сенсори вологості на основі напівпровідникової варисторної кераміки SnO2 - Co3O4 - Nb2O5 - Cr2O3 / A. V. Gaponov // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2018. - 15, № 3. - С. 19-30. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Варисторний ефект у SnO2 - Co3O4 - Nb2O5 - Cr2O3 кераміці з різними домішками супроводжувався сильним вологочутливим ефектом для електричної провідності у слабкому полі. Електропровідність у слабких полях і діелектрична проникність кераміки збільшувались за зростання відносної вологості повітря з 10 до 93 %. Такі ефекти спостерігались як для твердофазних синтезованих зразків без або з CaO домішкою, так і для рідкофазних синтезованих зразків з CuO або V2O5 домішками. Найменшу вологочутливість мають рідкофазні синтезовані зразки у зв'язку з їх більш щільною структурою й існуючими вторинними фазами, які розташовуються між зернами SnO2. Для досліджених зразків обчислено значення коефіцієнта вологочутливості <$E1,8~cdot~10 sup 3 ~-~3,2~cdot~10 sup 5> за слабких електричних полей і коефіцієнта нелінійності 30 - 57 за сильних електричних полей (<$EE sub 1 ~=~5,3~-~7~roman {кВ~cdot~см sup -1 }>). Властивості оксидної кераміки пояснюються електричною провідністю, яка контролюється потенціальними бар'єрами на межах зерен. Висота бар'єрів зменшується як зі збільшенням відносної вологості повітря за слабких електричних полей, так і напруги у разі сильних електричних полей. Велика вологочутливість є ключовим фактором для сенсорного використання кераміки на основі SnO2.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.9-5-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського